Sultanbeyli’de vatandaşların tapu bedeli isyanı: Çalmaya doymadılar!

AKP iktidarının en çok oy aldığı İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinde, cuma namazından sonra toplanan öfkeli kalabalık “hırsızlar istifa” sloganıyla belediyeye yürüdü. Bir vatandaşın tepkisi kameralara şu sözlerle yansıdı: “Dinimizi imanımızı sömüre sömüre iktidara geldiler, şimdi de çalmaya doyamıyorlar!”

Sultanbeyli vatandaşların tapu bedeli isyanı: Çalmaya doymuyorlar! akp
(Video görüntüleri altta)

AKP’li Sultanbeyli Belediyesi’nin açıkladığı yüksek tapu rayiç bedelleri vatandaşların sert tepkisini çekti. Belediye önünde eylem yapan vatandaşlar, aldıkları maaşlarla tapu rayiç bedellerini ödeyemeyeceklerinin altını çizdi.

Sultanbeyli’de vatandaşların tapu bedeli mağduriyeti sürüyor. Vatandaşlar, belediye binası önünde düzenledikleri eylemde AKP’li yönetime sert tepki gösterdi. Sosyal medyada gündem olan videoda vatandaşlardan birinin “Benim kocam emekli, bin 600 lira maaş alıyor. Ben nasıl ödeyeyim bu maaşla 200 bin lirayı?” dedi.

“Dinimizi, imanımızı sömürerek iktidara geldiler. Şimdi de çalmaya doymuyorlar.”

Bir vatandaş ise “Dinimizi, imanımızı sömürerek iktidara geldiler. Şimdi de çalmaya doymuyorlar.” İfadelerini kullandı. Belediye önündeki eyleme katılan bir başka vatandaş ise Sultanbeyli Belediye Başakanı’nın çıkıp açıklama yapması gerektiğini belirtti.

NE OLMUŞTU?

AKP’li Sultanbeyli Belediyesi’nin açıkladığı yüksek tapu rayiç bedelleri vatandaşların büyük tepkisini çekmişti.

Geçtiğimiz günlerde belediye binası önünde toplanan vatandaş, görüşme talebini reddeden AKP’li Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’e istifa çağrısı yapmıştı.

İşte o görüntüler:

AKP’li Üsküdar Belediyesi yurt binasını Ensar Vakfı’na bedelsiz vermiş!