Suriyeliler başka bir Suriyeliyi gasp edip döverek öldürdü!

İstanbul Bahçelievler’de konfeksiyon atölyesi işleten bir Suriyeli, aralarında anlaşmazlık olan 3 Suriyeli tarafından feci şekilde dövülerek parası gasp edildi. Olay sonrası şikayetçi olmak için karakola giden Suriyeli yolda fenalaştıktan sonra hayatını kaybetti.

Suriyeliler, Suriyeliyi gasp edip feci şekilde darp etti

Suriyeliler, Suriyeliyi gasp edip feci şekilde dövdü, karakola şikayete giderken hayatını kaybetti.

İstanbul’un Bahçelievler ilçesinde bir Suriyeli genç, başka bir Suriyeli grup tarafından saldırıya uğrayarak parası ve diktiği montlar gasp edildi. Olay sonrası karakola giden Suriyeli genç yolda fenalaştıktan sonra hastaneye kaldırılırken hayatını kaybetti. Olayın ardından kaçan 3 Suriyeli ise gözaltına alındı.


Bahçelievler’de teyzesi ile birlikte konfeksiyon atölyesi işleten Suriyeli genç, Suriyeli 3 kişi tarafından feci şekilde dövüldü. Diktiği montları ve 20 bin lira parasını da alan saldırganlardan şikayetçi olmak için polis merkezine doğru giden genç, yolda fenalaştı. Ambulansla hastaneye kaldırılan genç, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Önce darp ettiler sonra gasp ettiler

Olay, Cuma günü saat 17.30 sıralarında Şirinevler Mahallesi’nde meydana geldi. İddialara göre, teyzesi Wafaa Awad ile birlikte konfeksiyon atölyesi işleten Suriyeli Omar Alaref (31), daha önceden anlaştığı kişiye fason montların bir kısmını dikti.

Cuma günü yanında iki kişi ile birlikte atölyeye gelen müşteri, Alaref’e önceden konuştukları fiyatı veremeyeceğini ve anlaştıkları fiyatın çok altında bir fiyat verebileceğini söyledi.


Bunun üzerine aralarında tartışma başladı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Üç kişi, Omar Alaref’i atölyenin içinde darp edip cebindeki 20 bin lirayı gasp ettiler. Daha sonra bir kişi içeride Alaref’i tutarken, diğer iki kişi dikilmiş hazır olan montları kendi araçlarına yüklemek için taşımaya başladılar.

Bu sırada içeriden kaçmayı başaran Alaref’i kovalayan üç kişi, sokağın başında onu yakalayarak tekrar dövdü. Kavgayı gören komşuları polisi ararken saldırganlar, gasp ettikleri 20 bin lira ve yeleklerle birlikte olay yerinden kaçtı.

Park halindeki araca yaslandı ve yere yığıldı

Omar Alaref Bahçelievler Polis Merkezi’ne giderken yolda bir anda fenalaştı. Önce yol kenarında park halindeki otomobile yaslanan genç, ardından yere yığıldı. Omar Alaref olay yerine gelen ambulansla Bahçelievler Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Ancak burada doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.


Olayın ardından kaçan 3 şüpheli polisin yaptığı çalışmalarda kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı.

Bu fatura nasıl ödenir? 700 TL yaşlılık maaşı alan 82 yaşındaki kadına 764 TL elektrik faturası!