AKP’li İsmail Tamer’in oğlu Namık Tamer’in corona testi için sipariş aldığı iddia edildi

AKP’den Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in oğlu Namık Tamer’in corona testi için sipariş aldığı iddia edildi. İsmail Tamer, oğlunun Whatsapp paylaşımıyla ilgili yaptığı açıklamada “Ön sipariş alınır gibi bir ifade yanlış, asılsız ve gerçek dışıdır” ifadelerini kullandı.

AKP vekil İsmail Tamer oğlu Namık Tamer corona testi için ön sipariş aldığı iddia edildi

AKP’li İsmail Tamer’in oğlu Namık Tamer’in corona testi için sipariş aldığı iddia edildi.

AKP’ye yakınlığıyla bilinen iş insanı Ethem Sancak‘ın yeğeni Murat Sancak‘ın evine 125 adet yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tanı testi almasının ardından, bu kez AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer‘in oğlu Namık Tamer‘in WhatsApp’ta Covid-19 testinin satışı için ön sipariş topladığı iddia edildi.

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, kişisel Twitter sayfasından yaptığı paylaşımda, AKP’li vekil Namık Tamer’in oğlu Namık Tamer’in WhatsApp hikâyesinde yer alan “Covid-19 Rapid Test için ön sipariş alınır. Lütfen iletişime geçiniz” yazılı görüntüleri paylaştı.

Avrasya Araştırma Başkanı Özkiraz, AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’e “İstifanızı bekliyoruz” çağrısı yaparken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘ya da “Gereken yapılacak mı?” sorusunu yöneltti.

Kemal Özkiraz, söz konusu iddiayı, Kayseri yerel medyasından teyit ettirdiğini de sözlerine ekledi.

AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer iddiayı yalanladı

İsmail Tamer, Twitter hesabından paylaşım yaparak iddiaların doğru olmadığını, “Oğlum Namık TAMERin Whats App durumuna koyduğu Covid 19 testiyle ile ilgili paylaşımında ön sipariş alınır gibi ifadenin yanlış asılsız gerçek dışı olduğu böyle bir ticaretinin olmadığını bu kitlerin SağlıkBakanlıgının kontrolünde olduğunu belirtir kamuoyunun bilgilerine sunarım” sözleriyle yalanladı.

Murat Sancak 125 adet corona test kiti satın aldığını doğrulamıştı!

Ethem Sancak’ın yeğeni Murat Sancak’ın evde yeni tip Koronavirüs testlerini denediği videosu ortaya çıkmasının ardından, Murat Sancak ücret karşılığında 125 test kiti aldığını açıklamış, sosyal medyada görüntülerin ortaya çıkmasından sonra büyük tepki toplamıştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Murat Sancak’ın 125 adet corona testi almasıyla ilgili soruya şöyle yanıt vermişti:

• Şahısların veya özel bir kuruluşların kendi başına kit alarak, numuneleri test ediyor olması asla kabul ettiğimiz bir durum değil.

• Biz testlerle ilgili özellikle hiçbir vatandaşımızın ücret vererek testleri yaptırmaması gerektiğini; bu testlerin hangi laboratuvarlarda çalışılması gerektiğinin iznini Bakanlık olarak veriyoruz. Herkesin bulunduğu yerde izin almadan test yapılması istenen bir şey değil.

• Bu dönemde ihtiyacı gidermek için gayret içindeyiz. Şahısların dışarıdan veya içeriden temin ederek test yapıyor olması asla kabul ettiğimiz bir durum değil. Bunun için gereken neyse yapılır diyorum.

Skandal görüntüler: Corona testleri yandaşın elinde oyuncak oldu!