Uçuşa yasak ülke sayısı 68 oldu: 46 ülkeye daha uçuşlar durduruldu!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre 46 ülkeye daha uçuşlar durduruldu. Böylece uçuşa yasak ülke sayısı 68’e yükseldi.

46 ülkeye daha uçuşlar durduruldu: Uçuşa yasak ülke sayısı 68 oldu!

Corona pandemsi nedeniyle Türkiye’den uçuşa yasak ülke sayısı 68 oldu: 46 ülkeye daha uçuşlar durduruldu!

Türkiye corona virüsünün etkilerinden korunmak için uçuşları durdurduğu ülke sayısına 46 ülkeyi daha ekledi. Böylece Türkiye’den uçuş gerçekleşmeyen ülke sayısı 68’e çıktı.


İşte uçuşun durdurulduğu 46 ülke:

Kuveyt, Bangladeş, Moğolistan, KKTC, Ukrayna, Kosova, Fas, Lübnan, Ürdün, Kazakistan, Özbekistan, Umman, Slovenya, Moldova, Cibuti, Ekvator Ginesi, Kanada, Hindistan, Macaristan, Guatemala, Polonya, Kenya, Sudan, Çad, Filipinler, Letonya, Tayvan, Peru, Sri Lanka, Ekvator, Nijer, Tunus, Cezayir, Fildişi Sahili, Finlandiya, Angola, Çekya, Dominik, Kamerun, Karadağ, Kolombiya, Kuzey Makedonya, Moritanya, Nepal, Portekiz ve Panama.

Daha önce hangi ülkelere uçuşlar durduruldu?

İlk olarak Çin, Güney Kore, İran, Irak ve İtalya’ya uçuş yasağı getirilmiş, ardından Almanya, Fransa, İspanya, Norveç, Danimarka, Belçika, Avusturya, İsveç ve Hollanda’ya yapılan seferler de karşılıklı olarak durdurulmuştu. Son olarak ise İngiltere, İsviçre, Suudi Arabistan, Mısır, İrlanda ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne getirilen yasaklarla bu sayı yükselmişti.

Türkiye’nin uçuşu yasakladığı ülkeler Türkiye’ye boş uçak gönderiyor. Uçaklar Türkiye’den yolcu alıp dönebiliyor.


Pegasus Hava Yolları’ndan iç hat uçuşlarına yönelik bilet değişikliği ve ücretsiz açığa alma hakkı 

Pegasus Hava Yolları’ndan yapılan açıklama şöyle:

Koronavirüs (COVID-19) vakalarında yaşanan artış ile birlikte seyahat planlarında oluşan belirsizlik nedeniyle tüm YURT İÇİ uçuşlarımız için misafirlerimize bilet değişikliği ve ücretsiz açığa alma hakkı sunuyoruz.

Misafirlerimiz 30 Nisan 2020 tarihine kadar başvuru yapmaları şartıyla; aşağıda belirtilen kurallar dahilinde işlemlerini yapabilirler.

– 20 Mart 2020 ve öncesinde satın alınmış, 20 Mart 2020 – 31 Mayıs 2020 tarihleri arasında YURT İÇİ uçuşu olan misafirlerimiz, biletlerini 25 Ekim 2020 tarihine kadar olan bir uçuşla, değişiklik ceza ücreti ödemeden, sadece yeni biletle arasındaki ücret farkını ödeyerek değiştirebilir veya biletlerini 1 yıl içinde kullanmak üzere açık bilete ücretsiz olarak çevirebilirler.


– Bilet işlemlerinizi flypgs.com ve mobil uygulama üzerinden, seyahatlerim/bilet işlemleri adımından yapabilirsiniz.

Berber, kuaför, güzellik salonlarına kapatma kararı verildi, piknik yapmak yasaklandı!