Sinan Oğan’dan tepki: Kızılay, Irak ve Endonezya’ya maske dağıtıyor!

Corona salgını ile Türkiye’deki tüm kurum ve kuruluşlar olağanüstü hale geçerken, Kızılay, Erbil ve Endonezya’ya corona yardımı kapsamında maske, gıda kolisi dağıttı; dezenfektasyon yaptı. Sinan Oğan duruma tepki göstererek “Sen kimin Kızılayı’sın?” diye sordu.

Sinan Oğan Erbil ve Endonezya Corona virüs yardımı yapan Kızılay tepki

Corona salgını nedeniyle hasta ve ölüm sayıları günden güne artarken, Türkiye’nin köklü yardım kuruluşu Kızılay’ın Türkiye’de hiçbir faaliyet göstermemesi tepkilere neden oldu.

Kızılay’ın Türkiye’de yardım yapmak yerine Erbil’de maske dağıtması, Endonezya’da ise dezenfekte çalışmaları yapması tartışmaları da beraberinde getirdi.


Öyle ki salgın tehdidinin ortaya çıkmasıyla birlikte maske fiyatları tavan yaparken, çoğu eczanelerde maske dahi bulunamaz oldu. Öte yandan hastanelerde de yeterli maske bulunmadığı iddiaları sık sık sosyal medyada gündem oldu.

Sinan Oğan’dan tepki

Kızılay’a tepki gösteren Sinan Oğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Sen kimin Kızılayı’sın?” diye sordu.


Oğan, “Sevgili @Kizilay yurt dışındaki işleriniz bittiyse artık arada Türkiye’ye de uğrayın, Koronavirüs’le enfekte #vaka1236 oldu, belki lazım olursunuz! Artık anlamakta zorlanıyoruz, sen kimin Kızılayı’sın?” ifadelerini kullandı.

ECDC’den korkutan açıklama: Corona salgını yaz aylarında bitmeyecek!