Prof. Dr. Akkoyunlu: Tahmini vaka sayısında 145.000’lerdeyiz!

Haber Türk TV canlı yayınında konuşan Medipol Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Muhammet Emin Akkoyunlu, corona pandemisinde tahmini vaka sayısının 145 binlerde olduğunu açıkladı.

prof dr muhammet emin akkoyunlu Tahmini vaka sayısında 145 bin haber türk canlı yayın video
VIDEO AŞAĞIDA

Prof. Dr. Muhammet Emin Akkoyunlu’dan Haber Türk canlı yayınında korkutan açıklama: Tahmini vaka sayısında 145.000’lerdeyiz! 2 hafta boyunca hızlı bir artış sergileyeceğiz!

Profesör Akkoyunlu ile Haber Türk program sunucusu arasında geçen diyalog şöyle:


Prof. Dr. Akkoyunlu: Eğer 1 corona vaka sayısı tespit ettiyseniz, bunun karşısında toplum içinde gezen tespit edemediğiniz 400 civarında vaka var demektir.

Moderatör Ebru Baki: Hocam 359 x 400 mü?

Prof. Dr. Akkoyunlu: Aynen öyle! Her ölüm vakası için tespit edemediğimiz arkada 1000 civarında vaka var demektir toplumda gezen.

Moderatör Ebru Baki: Yani 4 ölüm x 1000 kişi…

Prof. Dr. Akkoyunlu: 359 x 400 demek. Şu anda salgın yeni başlıyor, başladı doğrusu, içindeyiz. Bugün alacağımız önlemler bu hızı 2 hafta sonra ancak yavaşlatacak veya durduracak. Yani biz önümüzdeki 2 hafta boyunca net bir ilerleme, hızlı bir artış sergileyeceğiz.

Moderatör Ebru Baki: Hocam biz şu anda 145 binlerdeyiz!


Prof. Dr. Akkoyunlu: Aynen öyle! Tahmini vaka sayısı bu civarda.

Video – Haber Türk yayını

ABD’de corona pandemisi ciddi boyutta: Hükümetin sürekliliği için görev emri verildi!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.