8 yıldır Türkiye’de yaşayan Suriyeli: Siz kendinizi düşündünüz bizi hiç düşünmediniz

Türkiye’de yaşayan Suriyeli sığınmacının sözleri sosyal medyada gündem oldu. “Sanki biz size dedik gidin bizim yeri kurtarın. Siz kendinizi düşündünüz bizi hiç düşünmediniz.”

8 yıldır Türkiye de yaşayan Suriyeli: Siz kendinizi düşündünüz bizi hiç düşünmediniz

Suriyeli sığınmacıların Türkiye’den Yunanistan’a geçişleri sürerken, sosyal medyada paylaşılan bir videoda sığınmacıların Türkiye hakkındaki sözleri sosyal medyada gündem oldu. Sınırı geçmeye çalışan bir Suriyeli sığınmacının, “Sanki biz size dedik gidin bizim yeri kurtarın. Siz kendinizi düşündünüz bizi hiç düşünmediniz” ifadeleri dikkat çekti.

Türkiye’nin Avrupa sınırını açması sonrası Suriyeli sığınmacıların Edirne’den Yunanistan sınırını geçmeye çalışmaları sürüyor. Yunan güvenlik güçleri sınırda geniş önlemler alsa da sığınmacılar Meriç Nehri üzerinden, karadan ve denizden geçmeye çalışıyor.


8 yıldır Türkiye’de yaşayan Suriyeli: Siz kendinizi düşündünüz bizi hiç düşünmediniz

Sınırı geçmeye çalışan Suriyeliler Türkiye hakkında skandal sözler söylemeye devam ediyor. BBC Türkçe’de yayınlanan bir videoda, sınırı geçmeye çalışan bir sığınmacı, “Bize, ‘Bizim askerler Suriye’de, siz burada ne yapıyorsunuz?’ diyorlar. Hep böyle şeyler diyorlar” ifadelerini kullandı.


Sosyal medyada gündem olan videoda başka bir sığınmacı ise “Sanki biz size gidip bizi kurtarın dedik” ifadelerini kullandı. 8 senedir Türkiye’de yaşadığını belirten sığınmacı “Siz kendinizi düşündünüz, bizi düşünmediniz. 8 senedir buradayım ve hiçbir şey kazanamadık” şeklinde konuştu.

Sosyal medyada gündem olan o video:

Yunanistan sınırında ilk mülteci ölümü: Dehşet verici görüntüler geliyor!