TRT, Murat Sancak sorusuna yanıt veren Bakan Koca’yı sansürledi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, basın toplantısında Murat Sancak ile ilgili soruya yanıt verdiği sırada TRT canlı yayını kesti!

TRT, Murat Sancak sorusuna yanıt veren sağlık bakanı fahrettin Koca sansürledi!

TRT, Murat Sancak sorusuna yanıt veren Bakan Koca’yı sansürledi!

Sağlıkı Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından, düzenlediği basın toplantısında salgına ilişkin son verileri paylaştı.


Koca’nın, Murat Sancak’ın ailesiyle test kitlerini denediği görüntülere ilişkin bir soruyu yanıtladığı sırada TRT’nin yayını durdurması dikkat çekti.

İşte o görüntüler:

Ne olmuştu?

AKP’ye yakınlığı ile bilinen ve son dönemde sağlık sektöründeki faaliyetleriyle dikkat çeken iş insanı Ethem Sancak’ın yeğeni Murat Sancak’ın evde yeni tip corona virüs testlerini denediği videosu ortaya çıkmasının ardından, Murat Sancak ücret karşılığında 125 test kiti aldığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Murat Sancak’ın 125 adet corona testi almasıyla ilgili soruya şöyle yanıt vermişti:

• Şahısların veya özel bir kuruluşların kendi başına kit alarak, numuneleri test ediyor olması asla kabul ettiğimiz bir durum değil.

• Biz testlerle ilgili özellikle hiçbir vatandaşımızın ücret vererek testleri yaptırmaması gerektiğini; bu testlerin hangi laboratuvarlarda çalışılması gerektiğinin iznini Bakanlık olarak veriyoruz. Herkesin bulunduğu yerde izin almadan test yapılması istenen bir şey değil.


• Bu dönemde ihtiyacı gidermek için gayret içindeyiz. Şahısların dışarıdan veya içeriden temin ederek test yapıyor olması asla kabul ettiğimiz bir durum değil. Bunun için gereken neyse yapılır diyorum.

Murat Sancak’ın 125 adet corona testi alması Bakan Koca’ya soruldu!