Türkiye’de corona salgınında son durum: Toplam ölüm sayısı 44, hasta 1872

Türkiye’de corona salgınında son durum: Toplam ölüm sayısı 44’e yükselirken, hasta sayısı 1872 oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son durumu açıkladı…

Türkiye de corona salgınında son durum: Toplam ölüm sayısı 44, hasta 1872

Türkiye’de corona salgınında son durum: Toplam ölüm sayısı 44, hasta 1872

• Vaka sayısı 343 artarak 1872 oldu.


• Ölü sayısı 7 artarak 44 oldu.

• Test sayısı 3952 artarak 27.969 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de corona salgınında son durumu açıkladı:

• Kaç kişi? 195 ülkede her gün bu soruluyor. Kayıplar versek de Türkiye için geç değil. Tedbir, artışın önünü kesebilir. SON 24 SAATTE toplam 3.952 test yapıldı. 343 yeni tanı var. 7 hastamızı kaybettik. Biri KOAH hastasıydı. Altısı ileri yaştaydı. Aldığımız tedbir kadar güçlüyüz.

Bakan Koca’nın Twitter’dan yaptığı paylaşım:

Avrupa’da corona virüs nedeniyle 28 Türk hayatını kaybetti

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve çok sayıda ülkeye yayılan yeni tip Corona virüs (Covid-19) salgınında, Avrupa’da bugüne kadar 26 Türk vatandaşı da yaşamını yitirdi.

Güncel verilere göre, Corona virüs nedeniyle hayatın durma noktasına geldiği Avrupa’da, 11 bine yakın kişi hayatını kaybetti.

Türklerin yoğunlukla yaşadığı Almanya, Hollanda, Fransa ve İngiltere gibi ülkelerin yanı sıra Avusturya ve Belçika’da da virüs kaynaklı ölümler yaşandı.

Avusturya’da en genç ölüm: 28 yaşındaki Türk

Avusturya’nın Linz kentinde, yaklaşık 14 yıldır böbrek ve şeker hastalıkları nedeniyle tedavi gören 28 yaşındaki Y.A, geçen pazar günü virüs nedeniyle hayatını kaybetti.


En yüksek can kaybı Fransa’dan: 14 Türk hayatını kaybetti

Fransa’da 5-24 Mart tarihlerinde Corona virüs nedeniyle 60 yaş üstünde 11 Türk vatandaşı yaşamını yitirdi. Bu kişilerin, Paris ve Strazburg bölgelerinde ikamet ettikleri belirtildi.

Daha önce de Covid-19’dan 64 yaşındaki bir Türk vatandaşının hayatını kaybetmesiyle Fransa’da yaşamını yitiren toplam vatandaş sayısı 14 oldu.

Almanya’da 3 türk hayatını kaybetti

Almanya’da Covid-19 nedeniyle 3 Türk hayatını kaybetti. Yerel makamlardan alınan bilgiye göre Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde yaşayan 81 yaşındaki F.A, 80 yaşındaki R.Y. ve 81 yaşındaki M.P. Corona virüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Hollanda’da 6 Türk hayatını kaybetti

Virüsün Hollanda’da görüldüğü 27 Şubat’tan bu yana 6 Türk öldü.

Türkiye’nin Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli, yaptığı açıklamada, 66 yaşındaki N.Y, 82 yaşındaki S.A. ve 71 yaşındaki Ş.Ş.Ş’nin virüs nedeniyle hayatlarını kaybettiğini ve definlerin bu ülkede yapılacağını söyledi.

Dişli ayrıca, Covid-19 nedeniyle vefat eden 70 yaşındaki A.K, 80 yaşındaki H.Ç. ve 69 yaşındaki Y.H’nin cenazelerinin de Türkiye’ye gönderileceği bilgisini paylaştı.

Belçika’da Türk kökenli 3 kişi hayatını kaybetti.

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Belçika Bölge Başkanı Basir Hamarat, Flaman bölgesindeki Heusden-Zolder ilçesinde yaşayan 59 yaşındaki Erzincanlı bir vatandaşın hastanede Covid-19’dan hayatını kaybettiğini açıkladı.

Öte yandan, Belçika’nın Genk şehrinde yaşayan 74 yaşındaki İ. O’nun da Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Belçika’da ikamet eden ve ismi açıklanmayan bir Türk vatandaşının daha virüs nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

İngiltere’de 1 Türk hayatını kaybetti


İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan H.E, Corona virüs nedeniyle geçen hafta hayatını kaybetti. 55 yaşındaki H.E’nin astım hastası olduğu belirtildi. İngiltere Başbakanı dün yaptığı açıklamada ülke genelinde sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı.

Dünyada corona salgınında son durum