80 yaşındaki adam Facebook beğenisi nedeniyle Cumhurbaşkanı’na hakaretten karakola çağrıldı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek: 80 yaşındaki vatandaş Facebook beğenisi nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret suçlamasıyla polis merkezine ifade vermeye çağrıldı!

80 yaşındaki adam Facebook beğenisi nedeniyle Cumhurbaşkanı'na hakaretten karakola çağrıldı

Ankara’da yaşayan 80 yaşındaki A.C., 80 yaşındaki adam Facebook beğenisi nedeniyle Cumhurbaşkanı’na hakaretten karakola çağrıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, “Virüs kapar mı, yaşı nedeniyle yaşamı tehlikeye girer mi, önemli değil. Önemli olan tek adamın keyfi” diyerek tepki gösterdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Ankara’da yaşayan 80 yaşındaki A.C.’nin sosyal medyadan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içeren paylaşımlar beğendiği iddiasıyla ifadesi alınmak üzere polis merkezine çağrıldığını söyledi.

“Önemli olan tek adam keyfi”

Sosyal medya hesabından tepki gösteren CHP’li Erkek, “Şahıs devleti nasıl olur, örneği. 1940 doğumlu, 80 yaşında vatandaş. Sokağa çıkması yasak. Facebook hesabında yaptığı bir beğeniden dolayı karakola götürülüp ifadesi alınıyor. “Virüs kapar mı, yaşı nedeniyle yaşamı tehlikeye girer mi”, önemli değil. Önemli olan tek adamın keyfi.” ifadelerini kullandı.

“Hakaret varsa hepsinden özür dilerim”

Söz konusu vatandaş ifadesinde, beğenilerinde devlet büyüklerini aşağılamayı düşünmediğini belirterek; “Bu beğenilerim devlet büyüklerini ve aşağılamayı düşünmedim. Çünkü bu beğeni ve evrak ekinde bulunan yazı ve görüntüleri okumadan beğendim. Evrak içinde devlet büyüklerime hakaret varsa hepsinden özür dilerim” dedi.

A.C. alınan ifadesinin ardından polislerce evine bırakıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, söz konusu ifade metnini paylaştı:

80 yaşındaki adam erdoğan hakaret ifade metni

Kaynak: Sözcü

CHP’li Zeydan Karalar’ın açtığı Adana Sahra Hastanesi mühürlendi