Eczanelerden çalışanlara ücretsiz maske verilmeyecek!

İstanbul Eczacı odasından yapılan açıklamaya göre, eczanelerden çalışanlara ücretsiz maske verilmeyecek! Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SSK’lı olarak çalışan vatandaşlar, eczanelerden maske temin edemeyecek, maskelerini iş yerlerinden alacaklar.

Eczanelerden çalışanlara ücretsiz maske verilmeyecek!

Eczanelerden çalışanlara ücretsiz maske verilmeyecek!

İstanbul Eczacı Odası, bir açıklama yayınlayarak, ücretsiz maske dağıtımında yaşanan yoğunluk nedeniyle, maske dağıtımında yeni bir düzenleme yapıldığını bildirdi.


Açıklamaya göre İstanbul’da, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SSK’li olarak çalışan yurttaşlar eczanelerden dağıtılan ücretsiz maske sisteminden faydalanamayacak. Yurttaşlar maskelerini çalıştıkları kurum ve işyerlerinden temin edecekler.

Konuyla ilgili olarak İstanbul Eczacı Odası’ndan yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Eczanelerimizden ücretsiz maske dağıtımı esnasında yaşadığımız yoğunluğun azaltılması yönünde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ile yaptığımız görüşmeler sonucunda yeni düzenlemeler yapılmıştır.


Buna göre; kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SSK’lı olarak çalışan vatandaşlarımız, eczanelerden dağıtılan ücretsiz maske sisteminden faydalanamayacaktır. Bu vatandaşlarımız, maskelerini çalıştıkları kurum ve işyerlerinden temin edeceklerdir.”

eczane ücretsiz maske sgk ssk çalışan

Türkiye ABD’ye 500 bin maske ve 2 bin litre dezenfektan gönderecek