160 Türk mürettebatın bulunduğu gemi Yunanistan’da karantinada!

İçinde 160 Türk mürettebatın bulunduğu El Venizelos adlı cruise gemisi, corona salgını nedeniyle Yunanistan’da karantina altına alındı. Gemide 120 kişide koronavirüs pozitif çıktı!

el venizelos cruise gemisi karantina 160 türk yunanistan

İzmir Çeşme’ye uğrayıp 9 Mart tarihinde bölgeden ayrılan, içinde 160 Türkiyeli mürettebatın bulunduğu El Venizelos adlı kruvaziyer gemi, 120 kişide koronavirüs (Covid-19) tespit edilmesi üzerine Yunanistan‘ın Pire Limanı‘nda karantina altına alındı.

160’ı Türkiye vatandaşı, toplam 383 mürettebat bulunan gemide, en az 120 kişide Covid-19 virüsünün tespit edildiği belirtilirken, kruvaziyer, Pire Limanı’nda karantina altına alındı.


Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Kani Beko, gemideki mürettebatın bazılarının kendisine ulaştığını açıkladı.

Kani Beko, sosyal medya hesabında, içinde bulunduklar zor durum hakkında bilgi veren personelle görüşmesinin ardından, ilgili Bakanlıklar ve İzmir Valiliği nezdinde girişimlerde bulunduğunu ve sonucunda da geminin Pire Limanı’nda karantina altına alındığını açıkladı.

160 Türk mürettebatın bulunduğu gemi Yunanistan da karantinaya alındı


İzmir Milletvekili Beko, “Şimdi en hızlı şekilde, gemide bulunan yurttaşlarımız da dahil, tüm personelin sağlıklı ve güvenilir bir biçimde ülkelerine ulaşmaları sağlanmalıdır” diye yazdı. (İHA)

Harvard ve MIT profesörlerinden corona salgını konusunda önemli uyarılar