Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone şebeke sorunu için birbirlerini suçluyor!

Türkiye’nin en büyük GSM operatörleri olan Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’da şebeke sorunu yaşanıyor. Üç operatör de erişim sorunuyla ilgili birbirini suçluyor!

Üç GSM operatörüne de ulaşılamıyor, üçü de birbirini suçluyor! turkcell türk telekom vodafone

Üç GSM operatörüne de ulaşılamıyor, üçü de birbirini suçluyor!

Ramazan Bayramı’nın başlamasıyla birlikte sevdiklerine internet ya da arama yoluyla ulaşmaya çalışanlar günün ilk saatlerinden bu yana zorluk yaşıyor.


Türkiye’nin üç büyük operatörünün toplamdaki 82, 8 milyon mobil abonesi, Ramazan Bayramı’nın ilk gününde birbirine ulaşmakta zorlanıyor.

Telefon aramaları kesilirken, evden ya da mobil cihazlardan kullanılan internet de bir hayli yavaşlamış durumda.

Üç GSM operatörü de birbirini suçluyor!

Independent Türkçe’nin haberine göre; konuyla ilgili sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom, sorunun diğer operatörlerden kaynaklandığını söylüyor.

Vodafone: Sorun Vodafone kaynaklı değildir

Bunlardan Vodafone, Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Diğer operatörler yönüne yaptığınız aramalarda problem yaşıyor olabilirsiniz. Sorun Vodafone kaynaklı değildir” dedi.

Vodafone ulaşılamıyor

Turkcell: Turkcell kaynaklı olmayan kesintiler

Benzer şekilde Turkcell ise Turkcell’lilerin diğer Turkcell’li kullanıcılara doğru yaptıkları aramalarda herhangi bir aksama bulunmadığını söyledi ve ekledi: Şebekemizden diğer operatörlere yönelik gerçekleşen aramalarda ise Turkcell kaynaklı olmayan kesintiler meydana geldiği görülmektedir.

Turkcell ulaşılamıyor gsm operatörleri

Türk Telekom: Sorun Türk Telekom kaynaklı değildir


Son olarak Türk Telekom‘dan yapılan açıklamada “Diğer operatörlere doğru yaptığınız aramalarda yaşanan sorun, Türk Telekom kaynaklı değildir. Türk Telekom kullanıcılarının kendi aralarında yaptıkları aramalarda hiçbir sorun yaşanmamaktadır” denildi.

Türk Telekom ulaşılamıyor şebeke sorunu

Kambiyo vergisi 5 kat artırıldı: Altın ve dövizde vergi yüzde 1’e yükseltildi!