Metin Feyzioğlu 27 saat sonra yürüyüşe geldi: Barolar arkasını döndü!

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, 27 saat sonra baro başkanlarının yürüyüşüne gitti. Baro başkanları Feyzioğlu’na arkasını döndü. Son dakika haberine göre polis barikatı kalkıyor, baroların Ankara’ya yürüyüşüne devam etmelerine izin verildi. Feyzioğlu yürüyüş kortejine alınmayacak.

Metin Feyzioğlu 27 saat sonra yürüyüşe geldi: Barolar arkasını döndü!

Metin Feyzioğlu 27 saat sonra yürüyüşe geldi: Baro başkanları arkasını döndü!

Metin Feyzioğlu baroları suçladı

Baro Başkanları, 27 saat sonra kendileriyle görüşmeye gelen Metin Feyzioğlu’nun içeri girmesini istemedi. Polisten, Metin Feyzioğlu’nun içeri girişi için barikatı açmamasını isteyen başkanlar, Feyzioğlu’na yönelik de, “Çok teşekkür ederiz, sayenizde oldu bunlar” dedi.

Feyzioğlu ise, “Benim sayemde olmadı ama birliğimizi bozduğunuz için olabilir” karşılığını verirken baro başkanları ise, “Birliğimizi siz bozdunuz dedi. Baro başkanları, tartışmanın devamında Feyzioğlu’na “Gölge etmeyin sayın Başkan” dedi.

Süleyman Soylu ile görüştüler: Polis barikatı açılıyor

Türkiye Barolar Birliği Eski Başkanı Önder Sav’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştüğünü duyuran Gazeteci Barış Yarkadaş, görüşmeden uzlaşma çıktığını açıkladı.

Yarkadaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yapılan müzakere sonuç verdi. Avukatlar, 200 metre topluca yürüyecek. Feyzioğlu yürüyüş kortejine alınmayacak. 200 metre sonra ise araçlara binilerek Anıtkabir’e gidilecek. Polis, yürüyüşün gerçekleşmesi için biraz sonra çekilecek.” dedi.

Meral Akşener arabuluculuk yaptı

Baro başkanlarını ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, başkanlara itidal çağrısı yapıp, “Kişisel girişimlerimle gereken çabaları göstereceğim” dedi. Genel Başkan, parti genel merkezine gelir gelmez yoğun bir telefon trafiği başlattı.

Baro başkanları Anıtkabir’e yürüyüş yapacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yapılan müzakereler sonucunda baro başkanlarının yürüyüşlerine devam etmesi kararı alındı. Buna göre polis çekilecek, baro başkanları bulundukları noktadan 200 metre boyunca yürüyüş gerçekleştirecek.

Daha sonra otobüslere binecek olan baro başkanları, Tandoğan’da inerek Anıtkabir’e yürüyecek. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fezioğlu’nun ise yürüyüş kortejine alınmayacağı bildirildi.

Video – Baro başkanları Metin Feyzioğlu’na arkasını döndü

indigo dergisi google news

Hangi banka ne kadar temel ihtiyaç kredisi veriyor? Başvuru nasıl yapılır?