Ölüm raporunda Covid-19 yazmıyor diyerek başhekime saldırdılar!

Ardahan’da Covid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybeden 72 yaşındaki hastanın yakınları, ölüm raporunda Covid-19 yazmadığı iddiasıyla “Siz gerçekleri saklıyorsunuz” diyerek başhekime saldırdılar.

ölüm raporunda Covid

Ölüm raporunda Covid-19 yazmıyor diyerek başhekime saldırdılar!

Olay Ardahan Devlet Hastanesinde meydana geldi. Covid-19 teşhisiyle hastanede yatan ve ismi açıklanmayan 72 yaşındaki bir hasta bugün yaşamını yitirdi.


Cenazeyi almak için hastaneye gelen ölen kişinin yakınları, ön ölüm raporunda, ‘bulaşıcı hastalığa bağlı doğal ölüm’ ibaresini görünce Başhekim Yardımcısı Dr. Oğuzhan Tuğrul’a neden Covid-19 yazmadığını sordu.

“Siz gerçekleri saklıyorsunuz”

Dr. Tuğrul’un, ön ölüm raporunda prosedür gereği Covid-19 yazılmadığını, son raporda yazılabileceğini söylemesi üzerine ölen kişinin yakınları “Siz gerçekleri saklıyorsunuz” diyerek küfürler savurarak cep telefonu fırlattı.

Kafasına cep telefonu isabet eden Dr. Tuğrul, servise alınarak tedavi edildi. Başhekim Yardımcısı Tuğrul, hasta yakınından şikâyetçi oldu.

“Hem sözel hem de fiziksel şiddet uygulamıştır”

Yaşanan olayın ardından açıklama yapan Sağlık-Sen İl Temsilcisi Selçuk Recepoğlu, olaya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

• Bugün öğle saatleri üzerine yoğun bakım hastalarımızdan biri hayata veda etti. Hasta yakınları Başhekim Yardımcımız Oğuzhan Tuğrul’a bulaşıcı olan doğal ölüm olan hasta raporunu görmeyip; ‘neden Covid-19 yazmamış, siz ölümleri saklıyorsunuz’ diyerek çeşitli ithamlarda bulunarak hem sözel, hem de fiziksel şiddet uygulamıştır.


• Bu olay bizi derinden üzmüştür. Bu olayın takipçisi olacağız. Sağlıkta şiddetin önüne geçmek için daha fazla caydırıcı cezalar verilmesini talep ediyoruz. (DHA)

Okulların açılma tarihi ertelenebilir: Ziya Selçuk B Planı’nı açıkladı!