Berat Albayrak: Ekonomide milli bağımsızlığın bir bedeli var!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: Ekonomide milli bağımsızlığın bir bedeli var. Bizim ecdadımız bu bedeli canı pahasına sayısız kere ödedi. Sıra bizde!

Berat Albayrak

Berat Albayrak: Ekonomide milli bağımsızlığın bir bedeli var!

Bakan Berat Albayrak, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından açıklama yaptı.

Bakan Albayrak, yaptığı açıklamada, ekonomide milli bağımsızlığın bedeli olduğunu söyleyerek, “Bizim ecdadımız bu bedeli canı pahasına sayısız kere ödedi. Sıra bizde. Biz bugün bağımsızlık mücadelesinde taşın altına elimizi değil, yüreğimizi koyuyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.

“Türkiye başka bir yola girdi!”

Bakan Albayrak, paylaştığı videoda (aşağıda) ise şu mesajı paylaştı:

• Bağımsızlığın bir bedeli var. Bizim ecdadımız bu bedeli canı pahasına sayısız kere ödedi. Bu ülke paradigma değişikliğini başlattı. Ekonomi, enerji politikaları başta olmak üzere, güvenlik, savunma sanayii, tamamında Türkiye başka bir yola girdi.

• Bu zihniyete akıl veren, parmağında oynatan kişilere ben buradan sesleniyorum; bu ülkenin anahtarı, bu ülkede milli iradenin teslim edilmiş, seçimle bu yetkiyi almış iktidardadır, başkalarında değil.

• Bu iktidar, bu lider ilk günden itibaren bunu nasıl vermediyse bundan sonra da vermeyecek. Bize düşen görev; saldırılmaya muhatap olmaksa da biz bunu çekeceğiz. Sonuna kadar da bu mücadeleyi vereceğiz. Emin olun zerre bizi etkilemiyor.

indigo dergisi google news

Özgür Demirtaş, Berat Albayrak’a madde madde saydı: Tırnaktan saça kadar her şey dolarla!