2021 asgari geçim indirimi (AGİ) rakamları belli oldu!

2021 yılı için net asgari ücret 2825 TL olarak belirlendi. Asgari geçim indirimi (AGİ) zamları da açıklandı. Buna göre bekar bir işçi 268 TL AGİ yardımı alacak.

2021 asgari geçim indirimi (AGİ) rakamları belli oldu!

2021 asgari geçim indirimi (AGİ) rakamları belli oldu!

Asgari ücrete yapılan yüzde 21.56 oranındaki zam oranı sonrası asgari geçim indirimi (AGİ) ödemelerine de zam gelmiş oldu.


Son yapılan zamlara göre, asgari ücretle çalışan bekar bir kişi 2021 yılı için 268 lira agi yardımı alacak.

2021 agi ödemeleri, çalışan kişinin eşinin çalışması veya çocuğu olmasıyla farklılık gösteriyor.

2021 yılında evli olan ve çocuğu olan kişilerin alacağı AGİ yardımları:

• Evli olan eşi çalışmayan: 321 lira

• Evli olan eşi çalışan: 268 lira

• Eşi çalışmayan ve bir çocuğu olan: 362 lira

• Eşi çalışan ve bir çocuğu olan: 308 lira

• Eşi çalışmayan ve iki çocuğu olan: 402 lira

• Eşi çalışan ve iki çocuğu olan: 348 lira

• Eşi çalışmayan ve üç veya daha fazla çocuğu olan: 456 lira

• Eşi çalışan ve üç çocuğu olan: 402 lira

• Eşi çalışan ve dört çocuğu olan: 429 lira


• Eşi çalışan ve beş çocuğu olan: 456

KESK’ten asgari ücret tepkisi: 5’li müteahhite vergi affı için para var!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.