ABD’de uzaktan öğretim dersinin konusu 23 Nisan ve Atatürk oldu

ABD’de 24 öğrencinin katıldığı uzaktan öğretim dersinde Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı ve çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı anlatıldı. Öğrencilerin dersi ilgiyle takip ettiği görüldü.

abd 23 nisan atatürk

Video aşağıda – ABD’de uzaktan öğretim dersinin konusu 23 Nisan ve Atatürk oldu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Mustafa Kemal Atatürk, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir uzaktan öğretim dersine konu oldu.

ABD’de yaşayan Türk ilkokul öğrencisi 9 yaşındaki Eylül Şahin, 23 Nisan heyecanını öğretmeniyle paylaştı. Amerikalı öğretmen ise çocuklara armağan edilen günü öğrencilerine İngilizce olarak slaytlar ve videolar eşliğinde anlattı.


24 kişinin katıldığı uzaktan öğretim dersinde Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatından detaylarla birlikte Türkiye’nin kültürüne dair bilgiler paylaşıldı. O anları ilkokul öğrencisi Eylül Şahin kayıt altına alırken, öğrencilerin dersi ilgiyle takip ettiği görüldü.

Amerikalı çocuğun Atatürk’e hayranlık mektubu okutuldu

Uzaktan öğretim dersinde, 10 yaşındaki Curtis La France’in 1923’te Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e gönderdiği hayranlığını anlattığı mektuba da yer verildi. O mektubu kelimesi kelimesine inceleyen çocuklara ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün Curtis La France’e yazdığı cevap mektubu okutuldu.

“Adını silmek isteyenlere inat”


Görüntüleri SÖZCÜ‘ye ulaştıran Eylül Şahin’in ailesi, “Unutturmak ve adını silmek isteyenlere inat yüce önder Atatürk’ü andığımız bu özel günün görüntülerini sizinle paylaşmak istedik” dedi.

Atatürk düşmanı ahmakları şaşırtacak gerçekler!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.