ABD’de uzaktan öğretim dersinin konusu 23 Nisan ve Atatürk oldu

ABD’de 24 öğrencinin katıldığı uzaktan öğretim dersinde Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı ve çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı anlatıldı. Öğrencilerin dersi ilgiyle takip ettiği görüldü.

abd 23 nisan atatürk

Video aşağıda – ABD’de uzaktan öğretim dersinin konusu 23 Nisan ve Atatürk oldu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Mustafa Kemal Atatürk, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir uzaktan öğretim dersine konu oldu.

ABD’de yaşayan Türk ilkokul öğrencisi 9 yaşındaki Eylül Şahin, 23 Nisan heyecanını öğretmeniyle paylaştı. Amerikalı öğretmen ise çocuklara armağan edilen günü öğrencilerine İngilizce olarak slaytlar ve videolar eşliğinde anlattı.


24 kişinin katıldığı uzaktan öğretim dersinde Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatından detaylarla birlikte Türkiye’nin kültürüne dair bilgiler paylaşıldı. O anları ilkokul öğrencisi Eylül Şahin kayıt altına alırken, öğrencilerin dersi ilgiyle takip ettiği görüldü.

Amerikalı çocuğun Atatürk’e hayranlık mektubu okutuldu

Uzaktan öğretim dersinde, 10 yaşındaki Curtis La France’in 1923’te Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e gönderdiği hayranlığını anlattığı mektuba da yer verildi. O mektubu kelimesi kelimesine inceleyen çocuklara ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün Curtis La France’e yazdığı cevap mektubu okutuldu.

“Adını silmek isteyenlere inat”


Görüntüleri SÖZCÜ‘ye ulaştıran Eylül Şahin’in ailesi, “Unutturmak ve adını silmek isteyenlere inat yüce önder Atatürk’ü andığımız bu özel günün görüntülerini sizinle paylaşmak istedik” dedi.

Atatürk düşmanı ahmakları şaşırtacak gerçekler!