CHP’li vekil duyurdu: Çift maaş alan bürokratların listesi!

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, çift maaş alan bürokratların listesini isim isim açıkladı.

çift maaş

CHP’li Deniz Yavuzyılmaz bir süredir açık kaynakları tarayarak birden çok maaş alan bürokratları tespit ediyor.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre Yavuzyılmaz çalışmaları sonucunda tespit ettiği çifte ve üçlü maaş alan 14 ismi liste halinde açıkladı. CHP’li vekil, “Büyük bölümü AKP’li aday ya da eski vekil. İnsanlar aç ama yandaşlar maaş zengini. Böyle bir düzen olur mu” dedi.


Çift maaş alan bürokratların listesi şöyle:

Nadir Alpaslan: Kültür ve turizm bakan yardımcısı ve bu görevinden 27 bin 717 lira alıyor. Kuveyt Türk Bank yönetim kurulu üyeliği ve kâr payı ile birlikte aylık geliri 176 bin liraya yükseliyor.

Burhan Ersoy: Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün yanı sıra Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası yönetim kurulu üyesi ve aylık maaşı 176 bin lira.

Şakir Ercan Gül: Maliye bakan yardımcısı, aynı zamanda Sun Express yönetim kurulu üyesi ve Eximbank yönetim kurulu başkanı olarak üç maaş alıyor ve toplam aylık geliri 81 bin 005 lira.

Hüseyin Aydın: Eski Ziraat Bankası genel müdürü ve Turkcell yönetim kurulu üyeliği ile Ziraat Katılım yönetim kurulu başkanlığından ücret alıyor. Eski Türkiye Varlık Fonu üyesi ve Türkiye Bankalar Birliği yönetim kurulu başkanı olan Aydın, buralardan ise maaş almadığını açıkladı. Aylık geliri 74 bin lira.

Salim Arda Ermut: Türkiye Varlık Fonu genel müdürü. Tüpraş yönetim kurulu üyesi. Ermut’un iki görevinden aylık geliri 66 bin 917 lira.

Erdal Erdem: Kardemir yönetim kurulu ve Kalkınma Bankası yönetim kurulu üyesi. Karçel yönetim kurulu başkanı da olan Erdem, buradan ücret almıyor. Aylık toplam ücreti 62 bin 403 lira.


Ömer Fatih Sayan: Ulaştırma ve altyapı bakan yardımcısı ve Türk Telekom yönetim kurulu başkanı. Sayan buradan da ücret artı altı maaş ikramiye alıyor. Aylık geliri 61 bin 766 lira.

Selim Dursun: Ulaştırma ve altyapı bakan yardımcısı… Aylık geliri Türk Telekom yönetim kurulu üyeliği ile 61 bin 766 liraya ulaşıyor.

Enver İskurt: Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt aynı zamanda Türk Telekom yönetim kurulu üyesi. Buradan aldığı ücret ve ikramiyelerle maaşı 61 bin 766 liraya çıkıyor.

Nurettin Nebati: Hazine ve Maliye bakan yardımcısı ve Türk Telekom yönetim kurulu üyesi. AKP eski milletvekili Nebati’nin maaşı da 61 bin 766 lira.

Bülent Aksu: Eski Hazine ve Maliye bakan yardımcısı ve eski Eximbank genel müdürü Aksu, Turkcell yönetim kurulu başkanlığı yapıyor. Aksu’nun aylık geliri toplam 56 bin lira.

Mehmet Ceylan: Eski çevre ve şehircilik bakan yardımcısı, eski kalkınma bakan yardımcısı ve eski AKP milletvekili olan Ceylan aynı zamanda PETKİM yönetim kurulu üyesi. Ceylan’ın maaşı 44 bin lira.

Mehmet Bostan: Eski Türkiye Varlık Fonu yönetim kurulu başkanı, eski Turkcell yönetim kurulu üyesi ve eski Vakıf Emeklilik genel müdürü. Halen PETKİM yönetim kurulu üyesi, maaşı 44 bin lira.


Zehra Zümrüt Selçuk: Eski aile, çalışma ve sosyal hizmetler bakanı. Bakanlıktan ayrıldı, Kardemir’e yönetim kurulu üyesi oldu ve 39 bin 423 lira ücret alıyor. Bakanken maaşı 28 bin liraydı.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in 7 danışmanına senede 1 milyon 90 bin TL maaş ödeniyor


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.