Ankara’da şok görüntüler: Afganlar zincir, satır ve sopalarla kavgaya gitti

Türkiye, Suriyelilerin geri gönderilmesi ve kaçak giriş yapan Afganları tartışırken Ankara’dan gelen görüntüler şoke etti. Doğantepe’de onlarca yabancı uyruklu şahıs ellerinde sopa, zincir ve satırlarla kavgaya gitti. Şahısların polisin gelmesine rağmen rahat tavırlar sergilediği görülürken, polis ekipleri çöp konteynarlarında silah (bıçak, sopa, satır vb) aradı.

Afgan suriyeli

Video aşağıda– Türkiye, demografik yapısı için büyük tehdit oluşturan Suriyelileri ve sınırlardan kaçak giren Afganları tartışırken, her geçen gün ortaya çıkan yeni görüntüler şaşkına çeviriyor. Bu kez görüntüler Ankara Doğantepe’den…

Onlarca yabancı uyruklu şahıs, ellerinde sopa, zincir ve satırlarla kavgaya gitti. Mahalle sakinlerinin polise haber vermesi üzerine bölgeye ekipler sevk edildi. Ancak polis ekiplerinin gelmesine rağmen yabancı uyruklu şahısların rahat tavırlar sergilemesi dikkat çekti.


Polis ekiplerinin müdahalesi sonrasında yabancı uyruklu şahısların ellerindeki aletlerin bir kısmı yakalanırken bir kısmı bulunamadı. Polisler çöp kutularında bıçak, sopa, zincir ve satır aradı.

Mahalle sakinleri ise bu tarz durumların sıkça yaşandığını belirtirken huzursuz olduklarını dile getirdi.


İşte bir vatandaş tarafından kaydedilen o görüntüler: 

Yılmaz Özdil: Türkiye’de sadece Türk vatandaşı olmak suç