Esnaftan zamlar sonrası dikkat çeken not: Mecburi fiyat artışı!

Esnaftan zamlar sonrası dikkat çeken not: “40 çeşit kullandığımız hammaddeye zam gelmiştir. Sattığımız ürünlere mecburi olarak fiyat artışı yapılmıştır. Allah yardımcımız olsun.”

fiyat artışı

Bir esnaf, işyerinin camına üç ay önceki hammadde fiyatlarıyla bugünkü fiyatların yer aldığı bir duyuruyu yapıştırdı, “40 çeşit kullandığımız hammaddeye zam gelmiştir. Sattığımız ürünlere mecburi olarak fiyat artışı yapılmıştır. Allah yardımcımız olsun.” notunu düştü. Duyuru üzerinden iktidara yüklenen CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Sebep olan kim? Sarayda oturan şahıs!” dedi.

Bir esnaf, üç ay önceki hammadde fiyatlarıyla bugünkü fiyatların yer aldığı duyuruyu dükkanın camına astı.

Esnafın cama astığı duyurusunda şu ifadelere yer verilmiş:


  • 1 çuval un: 3 ay önce 110 TL, bugün 375 TL.
  • Hambal yağ: 3 ay önce 150 TL, bugün 500 TL.
  • Boyoz yağ: 3 ay önce 75 TL, bugün 275 TL.
  • Susam: 3 ay önce 120 TL, bugün 295 TL.
  • Ve benzeri 40 çeşit kullandığımız hammaddeye zam gelmiştir. Sattığımız ürünlere mecburi olarak fiyat artışı yapılmıştır. Allah yardımcımız olsun.

“Esnafın suçu yok, maliyetler her geçen gün artıyor”


O duyurunun fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, “Esnaf artık durumu açıklama gereği duyuyor. Çünkü esnafın suçu yok, maliyetler her geçen gün artıyor. Sebep olan kim? Sarayda oturan şahıs!” açıklamasında bulundu.

Alkol fiyatlarına yeni zam geldi: İşte fiyat listesi