Benzin ve motorine yine zam: Litre fiyatı 14 lirayı bulacak!

Benzin ve motorine zam durmuyor! Son günlerde gelen zamlara bir yenisi daha eklendi. Yeni zamla birlikte benzinin litre fiyatı 14 lirayı bulacak.

benzin litresi

Benzin ve motorine yine zam: Litre fiyatı 14 lirayı bulacak!

Benzin ve motorine zam durmuyor. Son günlerde benzin ve motorine gelen zamlara bir yenisi daha eklendi.


Benzin litre fiyatı 14 lirayı bulacak: Benzine 63 kuruş, Motorine 94 kuruş zam gelmesi bekleniyor

Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 82,68 dolara çıktı. Petrol fiyatları dün 81,99 dolar seviyesindeydi. Yüzde 0,84 artışı Kazakistan’da doğal gaz zammı nedeniyle 2 Ocak’tan bu yana süren ve can kayıplarının yaşandığı protestoların ülkenin petrol arzını olumsuz etkileyeceği endişeleri körükledi.

Petrol fiyatlarında yaşanan artış bu gece itibariyle depolara yansıyacak. Sektörden gelen bilgilere göre cumayı cumartesiye bağlayan gece hem benzin hem de motorin fiyatları zamlanacak. Benzine 63 kuruş motorin fiyatlarına ise 94 kuruş zam bekleniyor. Zammın miktarıyla ilgili gün içinde Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) resmi açıklama yapması bekleniyor.


Akaryakıt fiyatları geçtiğimiz yıl içerisinde 46 kez zamlanmıştı. Türkiye’de dolar kurunda yaşanan artış da pompa fiyatlarına yansımış, düşüş olunca ise indirim ÖTV’ye gitmişti. Böylece 1 Ocak 2022’de, motorine 1 lira 29 kuruş, benzine 61 kuruş ve LPG’de 78 kuruş zam yapılmıştı.

Merkez Bankası rezervinde yeni dip görüldü!