BtcTurk çöktü mü: Erişim sorunuyla ilgili açıklama!

Türkiye’deki popüler kripto para borsalarından biri olan BtcTurk sitesinde saatler süren erişim sorunu yaşanıyor. Tedirgin olan yatırımcılar 503 hata kodu ile karşılaşıyor. Kripto borsasından açıklama geldi…

Btcturk

BtcTurk’te yaşanan erişim sorunu gündeme oturdu. BtcTurk hata kodu 503 sitenin girişinde yer alıyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamada “Teknik ekibimiz konunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.” ifadeleri yer aldı.

Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından olan BtcTurk’e saatlerdir erişilemiyor. BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarına erişim yapılamazken, şirketin kurucusu Kerem Tibuk, problemin Microsoft kaynaklı olduğunu ve endişelenecek bir durum olmadığını ifade etti.


BtcTurk hata kodu 503, sunucu tarafında bir hata olduğunu ve gelen isteklerin işlenemeyebileceğini belirten HTTP hata kodlarından bir tanesidir.

“Service Unavailable” hatası kullanıcıya erişmeye çalıştığı internet sitesinin yer aldığı sunucunun geçici olarak mevcut olmadığını göstermektedir.

BtcTurk çöktü mü? Açıklama geldi:

BtcTurk’ten konu ile ilgili açıklama yapıldı. Yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Değerli kullanıcılarımız,

Servis sağlayıcılarımızdan kaynaklı teknik aksaklık nedeniyle BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında erişim kesintileri yaşanmaktadır. Teknik ekibimiz konunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.


Ancak bu açıklama kullanıcıları tatmin etmedi. Saatlerdir yaşanan kesintiyle ilgili net bir bilgilendirme paylaşılmaması yatırımcıların tepkisini çekti.

AKP’den kripto para yasası açıklaması: Amacımız yasaklama değil düzenleme