İçler acısı durum: Prof. Özgür Demirtaş öyle bir tablo paylaştı ki!

Prof. Dr. Özgür Demirtaş son yaptığı paylaşımda Türkiye’nin içler acısı durumunu gösterirken bu tabloyu görenler AKP’nin bittiği resmi olarak değerlendirdi.

özgür demirtaş

Türkiye’nin en çok tanınan finans uzmanlarından olan Prof. Dr. Özgür Demirtaş son sosyal medya paylaşımında Türkiye’deki enflasyonun dünyada nasıl görüldüğünü ortaya koydu.

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) tarafından yapılan araştırmanın sonuçları tablo halinde kamuoyuna sunuldu. Söz konusu tabloda Türkiye’nin listedeki yeri yürekleri burkarken Özgür Demirtaş’da Twitter sayfasından sonuçları paylaştı.türkiye enflasyon kıyaslaması

Türkiye enflasyonda en yakın ülkeye 3 kat fark attı!

OECD’nin raporundaki 2021 yılının aralık ayı enflasyon oranlarına göre Türkiye diğer dünya ülkelerinin arasında en fazla enflasyona sahip ülke olarak göze çarpıyor. Bu durumun daha kötü olanı ise OECD Türkiye’nin enflasyon değerini tablodaki grafikte orantısız olduğunu göstermek için araya boşluk bırakması oldu. Listenin ikinci sırasında yer alan Estonya’ya Türkiye’nin enflasyon oranında 3 kat fark attığı görülüyor.


Özgür Demirtaş bu tabloyu “2021 Aralık enflasyon oranları” notuyla sade bir şekilde paylaşırken gelen okuyucu yorumlarında “İşte AKP’nin bittiğinin resmi” şeklinde ifadelerin yer alması dikkatlerden kaçmadı.

Fatih Altaylı: Elektrik faturalarında kazığın gireceği 10 yıl önce belliydi!