Benzin, motorin, LPG’ye yeni zam gelmişti, yine zam geliyor!

Petrol fiyatlarındaki artış Türkiye’deki akaryakıt fiyatlarını neredeyse her gün artırıyor. Motorine 1 lira 51 kuruş, benzine 88 kuruşluk zammın ardından yeni zamlar yolda. Sektör temsilcilerinden alınan bilgiye göre, 4 Mart gece yarısından geçerli olmak üzere motorinde 1 lira 33 kuruş, benzine 53 kuruş zam bekleniyor.

Benzin motorin zam

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından dün akşam saatlerinde açıklanan benzin ve motorin zammı vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Benzin ve motorin fiyatlarında yaşanan artışın ardından enerji piyasaları benzine yeni bir zam beklentisi olduğunu açıkladı. Dün akşam gelen 88 kuruşluk zammın ardından ortalama 17,50 liraya çıkan benzin için benzin fiyatlarına zam gelecek mi sorusu gündeme geldi.

Akaryakıta zamlar takip edilemiyor!

Türkiye’de benzin motorin fiyatları tarihi rekorlar kırıyor. Petrol fiyatlarında yaşanan artış nedeniyle benzin ve motorine 4 günde 3. zam yolda.


Sektör temsilcilerinden edinilen bilgiye göre, bu gece yarısından geçerli olmak üzere motorinde 1 lira 33 kuruş, benzine 53 kuruş zam gelecek.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) resmi açıklamayı ilerleyen saatlerde yapması bekleniyor.

Benzin ve motorin fiyatı ne kadar olacak?

Benzinin litre fiyatı İstanbul’da 17,44 TL’den 17,96 TL’ye, Ankara’da 17,53 TL’den 18,06 TL’ye, İzmir’de 17,55 TL’den 18,08 TL’ye yükselecek.

Motorinin litre fiyatı ise İstanbul’da 17,56 TL’den 18,89 TL’ye, Ankara’da ve İzmir’de 17,67 TL’den 19 TL’ye yükselecek.

Benzin fiyatlarına gelen 2 Mart tarihli zammın fiyatlara yansımasının ardından benzin için yeni bir zam beklentisi ortaya çıktı. Benzin fiyatlarına bu akşamdan itibaren bir zam daha geleceği iddia ediliyor.

Son yapılan zam ile akaryakıt litre fiyatları kaç lira oldu?

EPGİS tarafından yapılan 2 Mart 2022 tarihli açıklamaya göre benzin ve motorin fiyatlarına 3 Mart’tan itibaren geçerli olmak üzere zam geldi. EPGİS tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:


“Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 03/03/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; benzinde 0,88 motorinde 1,51 TL/LT pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.”

Bezin güncel fiyatı: Ankara’da ortalama 16,65 liradan satılan benzinin litre fiyatı 17,53 lira oldu. Benzinin litresi İstanbul’da 17,44 liraya, İzmir’de 17,55 liraya çıktı.

Motorin güncel fiyatı: Motorinin litresi Ankara’da 17,67 lira oldu. İstanbul’da 17,59 liraya, İzmir’de 17,67 liraya çıktı.

LPG otogaz güncel fiyatı: LPG’nin litresi Ankara’da ortalama 10,17 liradan liraya 10,78 çıktı. İstanbul’da 10,07 liradan 10,68 liraya, İzmir’de 10,01 liradan 10,62 liraya yükseldi.

26 Şubat 2022

1 Mart 2022

2 Mart 2022


3 Mart 2022

Mart 2022 için yıllık kira artış oranı belli oldu – İndigo Dergisi’ni Facebook, Twitter, Instagram ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.