Fiyatlar uçtu: Yanlış görmediniz, 1 kg taze fasulye 82,50 TL

Uçuşa geçen fiyatlar sosyal medyayı salladı: “Fotoğraf bugün çekilmiştir. Evet, yanlış görmediniz. 1 kilo taze fasulye 82.50 TL. Diyeceklerim bu kadar…”

fiyatlar

Akaryakıt fiyatlarına gelen peş peşe zamları, elektrik ve doğalgaz takip ederken tüm bu zamlar üreticiden, nakliyeciye, nakliyeden satıcıya zincirin tüm halkasını etkilemeye devam ediyor. Gıda fiyatlarına yansıyan zamlarla birlikte ise vatandaş karnını zor doyurur duruma geldi.

Müşteriler tepkili: Bu fiyatlar ne böyle?

Marketlerdeki meyve-sebze fiyatları da yüksekliğiyle dikkat çekiyor. Vatandaşlar reyonlara geldiğinde 100 liraya yaklaşan etiketlerle karşılaşıyor… Alışveriş yapan kişilerin ya ürünü alırken kendi kendine fiyatlara söylenmesi, ya da kasada ödeme yaparken market görevlisine dert yanması dikkat çekiyor. Konuştuğumuz market görevlileri, gün içinde gelen müşterilerin büyük çoğunluğunun, ‘Bu fiyatlar ne böyle?’ diyerek ekonominin geldiği son noktaya isyan ettiğini anlatıyor.


Evet, yanlış görmediniz!

Duygu Saraç isimli bir sosyal medya kullanıcısı da 82.50 liralık fasulye etiketinin fotoğrafını paylaşarak, “Fotoğraf bugün çekilmiştir. Evet, yanlış görmediniz. 1 kilo taze fasulye 82.50 TL. Diyeceklerim bu kadar…” notunu düştü.

Sebze-meyve fiyatları, sosyal medyanın da gündemine oturdu. Çok sayıda kişi pazardan veya marketten çektiği etiket fotoğraflarını paylaşarak tepki gösterdi.

taze fasulye

Markette sebze-meyve fiyatları cep yakıyor

marul fiyatlar

İstanbul Beşiktaş’ta bir markette bazı ürünlerin kilo fiyatları şöyle:


 • Pırasa 9.5 TL
 • Dolmalık kırmızı biber 46.50 TL
 • Çalıtaşı taze fasulye 82.50 TL
 • Ayşekadın cinsi 56.50 TL
 • Domates 24.95 TL
 • Patlıcan 33.95 TL
 • Çarliston biber 34.50 TL
 • Kırmızı kapya biber 41.95 TL
 • Yeşil dolma biber 49.90 TL
 • Köy biberi 44.95 TL
 • Kabak 24.90 TL
 • Salatalık 18.95 TL
 • Marul 25.95 TL
 • Yeşil soğan 44.90 TL
 • Semizotu 12.50 TL
 • Kıvırcık 19.95 TL

patates fiyatlar

Çeyrek lahana 10 lira

Ayrıca bazı pazarlarda kilo fiyatı yüksek olan ürünler yarım veya çeyrek olarak satılıyor. Sosyal medyada yer alan ve Bartın’dan yapıldığı belirtilen fotoğraflı bir paylaşıma göre çeyrek lahananın fiyatı 10 liraya yükselmiş durumda…

“GURUR DUY KENDİNLE!”

Ünlü akademisyen Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın da paylaştığı çeyrek lahana fotoğrafına CHP PM Üyesi Eren Erdem de isyan ederken Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye seslendi, “Gurur duy kendinle!” ifadelerini kullandı.

https://twitter.com/cafer92953511/status/1509463660753821701

“Türkiye bu tabloyu hak etmiyor”


CHP Genel Başkan Başdanışmanı İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da bir markette şekerlerin yer aldığı reyona asılan, “Satışlarımız 1 adet ile sınırlıdır” yazısının fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Özkan, “Ayıpladığınızla ayıplanırsınız! Savaş döneminin karnelerini gösterip kara propaganda yapıyordunuz, her şeyi kotaya bağladınız. Yağ kuyrukları, tüp ve akaryakıt kuyrukları derken kotayla satılan şekeri de gördük. Türkiye bu tabloyu hak etmiyor” dedi.

Şekere yüzde 31 zam geldi! İndigo Dergisi’ni Facebook, Twitter, Instagram ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz! 


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.