Resimdeki kelebeği 5 saniyede bulun

Bu optik illüzyon resmi dikkat becerileriniz test edecek! Bu görselde, bir bahçe göleti sahnesi var. Resmin içindeki gizli kelebeği bulmanız gerekiyor.

kelebeği bulun

Resimdeki kelebeği 5 saniyede bulun – Cevap aşağıda

Optik illüzyon, beynin nesneleri algılama biçimine meydan okuyan bir nesnenin veya çizimin veya insanların akıl almaz, son derece büyüleyici, şekil değiştiren görüntüsüdür. Böyle zekice bir örnek, resmin içinde bir Kelebeğin saklandığı Bahçe Göleti görüntüsünde görülebilir.


Gizli kelebeği bulun

Yukarıdaki resim, çocukların ve yetişkinlerin beynini test etmek için bir Zeka Oyunu olarak tasarlanmış zor bir bilmecedir. Bu optik illüzyon resminde, güzel Bahçe Göleti’nin içinde bir Kelebek saklanıyor. Resimde farklı şekillerde oyulmuş yeşil çimenlerle dolu güzel bir bahçe olduğunu görebilirsiniz. Bahçe boyunca içinde taşlar olan küçük bir gölet var.

Bu optik yanılsama sizden resmin içine gizlenmiş Kelebeği bulmanızı ister. Yani, bu optik yanılsamanın daha zor kısmı, Bahçe Göletinin içine gizlenmiş Kelebeği tespit etmektir. Görüntü, binlerce yetişkinin, fotoğrafın içindeki gizli Kelebeği bulmaya çalışırken başlarını kaşımasına neden oldu.

Kelebeği 5 saniyede bulabildiniz mi?

Bu optik illüzyon görüntüsüne yakından bakın ve Bahçe Göleti’nin içindeki gizli Kelebeği bulmaya çalışın. Kelebeği bulmak çok zor görünebilir ama resmin içinde sağ taraftaki ağaçlara bakarsanız, o zaman gizli Kelebeği görebileceksiniz. Gölet arka planı ile kamufle olduğu için gizli Kelebeği tespit etmek oldukça zordur. Kolaylık olması için aşağıda verilen resimde Kelebeği vurguladık.

Cevap

Bahçedeki gölet resminin içindeki gizli Kelebeği sadece 5 saniye içinde teşhis etmeyi başarmanızın olağanüstü zekanızın bir işareti olabileceği iddia edildi.

İşte cevap:

gölet cevap


Çalışmalar, beyninizi zor bulmacalarla ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olma eğiliminde olduğunuzu gösteriyor.

Resimdeki gizli harfi bulun || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram