Aşk-ı Memnu film oluyor, Bihter rolü belli oldu

Halit Ziya Uşaklıgil’in ölümsüz eseri Aşk-ı Memnu’yu yeniden ekranlara taşımak isteyen TAFF Pictures kolları sıvadı. Yeni filmde Bihter rolünü üstlenecek isim şimdiden belli.

Aşk-ı Memnu film

Son olarak 2008-2010 yılları arasında daha modern bir anlayışla çekilen ve Beren Saat ile Kıvanç Tatlıtuğ’un geniş kitlelerce tanınmasını sağlayan Aşk-ı Memnu dizisi film oluyor. Bihter rolü şimdiden belli.

Yeni Aşk-ı Memnu’da kimler oynuyor?

Birsen Altuntaş’ın paylaştığı bilgiye göre senaryosunu Merve Göntem’in yazdığı filmin yapımcısı TAFF Pictures olacak. Bihter rolünde ise son dönemin yükselen ismi Farah Zeynep Abdullah yer alıyor. Behlül karakteri için ise henüz bir bilgi yok.


Aşk-ı Memnu, Halid Ziya Uşaklıgil’in aynı adlı eserinin ilk televizyon uyarlaması olan 1975 yapımı aile ve dram türündeki Türk televizyon dizisidir. TRT’de yayımlanmış ikinci Türk televizyon dizisi olarak tarihe geçmiştir. Otuz üçer dakikalık 6 bölümden oluşan diziyi Halit Refiğ yönetmiştir. Behlül karakterini Salih Güney, Bihter karakterini ise Müjde Ar canlandırmıştır.

Kerem Çatay tarafından yaratılan, başrollerini; Kıvanç Tatlıtuğ, Beren Saat ve Selçuk Yöntem‘in paylaştığı 2008 – 2010 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan dizi, final bölümüyle Türk dizi tarihinin en yüksek izlenme oranına sahip dizisi olarak tarihe geçmiştir. (Toplam izleyicide 23,4 ve AB grubunda 27,1 izlenme oranlarına ulaşmıştır.

Ay Yapım’ın üstlendiği önceki versiyonda senaryo Halit Ziya Uşaklıgil’in aynı adlı eserinden biraz uzaklaşarak kendi yorumlarını da katmıştı. Bu bakımdan TAFF Pictures diziye paralel bir çizgi mi izleyecek yoksa eseri mi temel alacak merak konusu.


Diğer bir ayrıntı ise filmin dijital bir platform için çekiliyor oluşu. Yani sinemalarda görme şansımız olmayacak. Recep İvedik 7 filmi ile birlikte global çapta yeni abone rekoru kıran Disney Plus iddialarda daha önce çıkıyor ki platformun Türkiye için yatırımları arttıracağı biliniyor.

Netflix araştırması: Türkiye’ye ilgi giderek artıyor!