Aşk-ı Memnu film oluyor, Bihter rolü belli oldu

Halit Ziya Uşaklıgil’in ölümsüz eseri Aşk-ı Memnu’yu yeniden ekranlara taşımak isteyen TAFF Pictures kolları sıvadı. Yeni filmde Bihter rolünü üstlenecek isim şimdiden belli.

Aşk-ı Memnu film

Son olarak 2008-2010 yılları arasında daha modern bir anlayışla çekilen ve Beren Saat ile Kıvanç Tatlıtuğ’un geniş kitlelerce tanınmasını sağlayan Aşk-ı Memnu dizisi film oluyor. Bihter rolü şimdiden belli.

Yeni Aşk-ı Memnu’da kimler oynuyor?

Birsen Altuntaş’ın paylaştığı bilgiye göre senaryosunu Merve Göntem’in yazdığı filmin yapımcısı TAFF Pictures olacak. Bihter rolünde ise son dönemin yükselen ismi Farah Zeynep Abdullah yer alıyor. Behlül karakteri için ise henüz bir bilgi yok.


Aşk-ı Memnu, Halid Ziya Uşaklıgil’in aynı adlı eserinin ilk televizyon uyarlaması olan 1975 yapımı aile ve dram türündeki Türk televizyon dizisidir. TRT’de yayımlanmış ikinci Türk televizyon dizisi olarak tarihe geçmiştir. Otuz üçer dakikalık 6 bölümden oluşan diziyi Halit Refiğ yönetmiştir. Behlül karakterini Salih Güney, Bihter karakterini ise Müjde Ar canlandırmıştır.

Kerem Çatay tarafından yaratılan, başrollerini; Kıvanç Tatlıtuğ, Beren Saat ve Selçuk Yöntem‘in paylaştığı 2008 – 2010 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan dizi, final bölümüyle Türk dizi tarihinin en yüksek izlenme oranına sahip dizisi olarak tarihe geçmiştir. (Toplam izleyicide 23,4 ve AB grubunda 27,1 izlenme oranlarına ulaşmıştır.

Ay Yapım’ın üstlendiği önceki versiyonda senaryo Halit Ziya Uşaklıgil’in aynı adlı eserinden biraz uzaklaşarak kendi yorumlarını da katmıştı. Bu bakımdan TAFF Pictures diziye paralel bir çizgi mi izleyecek yoksa eseri mi temel alacak merak konusu.


Diğer bir ayrıntı ise filmin dijital bir platform için çekiliyor oluşu. Yani sinemalarda görme şansımız olmayacak. Recep İvedik 7 filmi ile birlikte global çapta yeni abone rekoru kıran Disney Plus iddialarda daha önce çıkıyor ki platformun Türkiye için yatırımları arttıracağı biliniyor.

Netflix araştırması: Türkiye’ye ilgi giderek artıyor!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.