Sokak röportajı: Deprem Allah katından geldi, Reisin arkasındayız!

Sokak röportajı: Reisin arkasındayız. Deprem felaketleri Allah katından geldiği için hükümetin suçu yok. Muhalefetin suçu olabilir, yaptıkları hiçbir şey yok.

Sokak röportajı

Video aşağıda – Bir sokak röportajında depreme ilişkin soruları yanıtlayan vatandaş, “Deprem felaketi Allah katından gelen bir durum olduğu için, yani buna ne devletin ne de hükümetin herhangi bir suçu yok diyorum” dedi.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 11 ilde büyük bir yıkım yarattı. On binlerce vatandaşın hayatını kaybettiği depremlerde çok sayıda bina enkaz haline geldi.


AFAD ekiplerinin koordine olamadığı ve bazı bölgelere yardımların ya hiç gidemediği ya da geç gittiği eleştirileri ve çadır yetersizliği de gündemdeki yerini koruyor.

“Reisin arkasındayız, kim ne derse desin boştur”

Deprem sonrası sokağın nabzını tutan Tüylü Mikrofon adlı YouTube kanalının bir vatandaş ile yaptığı röportaj gündeme damga vurdu. Mikrofon uzatılan vatandaş, “Reisin arkasındayız, kim ne derse desin boştur. Tayyip Erdoğan ne derse doğrudur ağabey, buna katılıyorum ağabey” dedi. Muhabirin, “Gerçekten mi söylüyorsun ağabey” sorusuna “Gerçek söylüyorum”dedi.


Muhabir, depremde yıkılan binalara ilişkin “1999 öncesi yapılmıştır” denilmişti, bu sözlere inanıyor musunuz? dedi. Vatandaş, “Tamam, ona bir şey diyemem ama deprem felaketi Allah katından gelen bir durum olduğu için yani buna ne devletin ne de hükümetin herhangi bir suçu yok diyorum. Muhalefetin suçu olabilir, muhalefet her zaman dediğim dedik diyor ama yaptıkları bir şey yok ağabey” dedi.

Tuğba Özay: Kendi vatandaşım için çadır, erzak dileniyorum; böyle bir sistem var mı?


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.