Dolar ve Euro’da yeni rekor seviyeler!

Dolar euro kaç lira? Dövizde rekor artış yaşandı. Haftaya yükselişle başlayan dolar/TL ilk kez 21 seviyesini aşarak 21,38 seviyesini gördü. Euro/TL de hızlı bir yükselişle 22,87 seviyesine kadar yükseldi.

dolar euro tl

Ekonomi yönetimi değişti. Piyasaların gözü dolar ve euroda. Dolar ve euro yeni haftaya nasıl başladı?

Seçimlerin ardından piyasalarda yükseliş beklenirken, 5 Haziran Pazartesi günü dolar ve euro haftayı yeni rekorlarla açtı. Dolar hareketli geçmesi beklenen haftaya 21.08 seviyelerinde başladı. Kur gece sığ piyasada 21,38 seviyelerini gördü.Bir süredir 22 TL’nin üzerinde işlem gören euro bugün tarihi rekorunu yeniledi. Euro sabah 22,60 seviyelerinde güne başladı, 22,64 seviyesini gören euro rekorunu tazeledi.

TÜİK: Yıllık enflasyon 39,6’ya geriledi


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.