Netflix’in yeni korku filmi izleyenleri dehşete düşürdü: “Durdurmak zorunda kaldım”

Netflix izleyicileri, başrolünde Sarah Snook’un oynadığı Avustralya yapımı yeni korku filmi “Run Rabbit Run” izledikten sonra dehşete kapıldı.

run rabbit run

Run Rabbit Run, 28 Haziran’da dijital yayın platformunda yayımlanmaya başladı ve korku hayranları filmi izlemek için vakit kaybetmedi.

Filmde, HBO’nun sevilen drama dizisi Succession’daki Shiv Roy rolüyle tanınan Snook, Sarah adındaki doğum uzmanı rolünü üstlenirken, Lily LaTorre de kızı Mia’yı canlandırıyor.


Netflix, filmin konusunu şöyle aktarıyor:

Küçük kızının başka bir insanın anılarına sahip olduğunu iddia etmesiyle huzursuzluğu giderek tırmanan bekâr bir anne, ailesinin acı dolu geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalır.

2023 yapımı Run Rabbit Run’ı izleyenler, filmin hızla gelişen olay örgüsüne hazır olmadıklarını söylemek ve filmin ne kadar “ürkütücü” olduğundan yakınmak için sosyal medyaya akın etti.

Bir izleyici, “Aman Tanrım, Run Rabbit Run’ı izliyorum ve kalbim o kadar hızlı atıyor ki durdurmak zorunda kaldım” diye yazdı.

“Tüylerimi ürpertti!”

Bir diğeriyse şöyle yazdı:

Netflix filmi Run Rabbit Run’ı izliyorum… Ve tüylerimi ürpertti!

Üçüncü bir sosyal medya kullanıcısıysa, “Az önce Run Rabbit Run’ı izledik ve bu da neydi böyle?” diyerek isyan etti.

Ancak filmi izleyen herkes memnun kalmadı. Bazı izleyiciler filmin sonuyla ilgili hayal kırıklıklarını dile getirdi.

Run Rabbit Run’ı yeni izledim, gerçekten iyi olduğunu düşünmüştüm, ta ki filmin sonunu görene kadar ve şimdi çok sinirliyim.

Daina Reid’in yönettiği filmde, Avustralyalı oyuncu Sarah Snook’a, Lily LaTorre ve Neil Melville eşlik ediyor. Film, Totten Tomatoes’dan 100 üzerinden 37 puan alabildi.

Karışık eleştiriler alan film, Ari Aster’in yönettiği Ayin (Hereditary) ve Jennifer Kent’in Karabasan (The Babadook) gibi türün iddialı filmlerine benzetiliyor.


Filmin tüylerini ürperttiğini söyleyen izleyiciler olsa da sonundan memnun olmayanlar da var.

Video – Run Rabbit Run fragmanı:

Balina tarafından yutulan adam yaşadıklarını anlattı


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.