Filmekimi 15 yaşında: Bilet satışları 1 Ekim’de satışta

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilecek 15. Filmekimi biletleri 1 Ekim Cumartesi günü satışa çıkıyor.

Filmekimi 15 yaşında: Bilet satışları 1 Ekim'de satışta

Filmekimi biletleri 1 Ekim’de satışa çıkıyor

Filmekimi, her yıl olduğu gibi, dünya festivallerinde gösterilmiş, ödüller almış, eleştirmenlerin ve izleyicilerin ilgisini çekmiş ve merakla beklenen yeni yapımları içeren zengin programıyla Ekim ayının en çok konuşulan sinema etkinliği olacak. Filmekimi Vodafone FreeZone sponsorluğunda 7 – 16 Ekim tarihlerinde İstanbul’da 10 gün sürecek bir maratonla birlikte İstanbul dışında da Ekim ayı boyunca gösterimlerine devam edecek.

On beşinci yılında Filmekimi programında, Altın Palmiyeli Ken Loach filmi I Daniel Blake’den, Xavier Dolan’ın Cannes Film Festivali’nde Büyük Ödül’ü kazanan Alt Tarafı Dünyanın Sonu / It’s Only the End of the World’e, Oscar’lı yönetmen Asghar Farhadi’den, bağımsız Amerikan sinemasının kahramanlarından Jim Jarmusch’a, Güney Kore’nin yıldız yönetmeni Park Chan – wook’tan modern klasiklerin yönetmeni Paul Verhoeven’e ve kara mizahtan vazgeçmeyen yönetmen Todd Solondz’dan her filmi olay yaratan Pedro Almodovar’a kadar merakla beklenen birçok yönetmenin filmi yer alıyor.


Tüm şehirlerdeki Filmekimi biletlerine, 1 Ekim Cumartesi günü 10.30’dan itibaren Biletix satış noktaları, Biletix çağrı merkezi, Biletix web sitesi (biletix.com) ile Atlas ve Rexx sinemalarının gişelerinden ulaşılabilir.

Filmekimi biletleri tüm satış kanallarında hizmet bedeli eklenmeden satışa sunulacak

Filmekimi 15 yaşında: Bilet satışları 1 Ekim'de satışta

Ekim ayının gözdesi Filmekimi, her yıl olduğu gibi, dünya festivallerinde gösterilmiş, ödüller almış, eleştirmenlerin ve izleyicilerin ilgisini çekmiş ve merakla beklenen yeni yapımları içeren 51 filmin yer aldığı  programıyla Ekim ayının en çok konuşulan sinema etkinliği olacak.

Filmekimi, Vodafone FreeZone sponsorluğunda,7 – 16 Ekim tarihlerinde İstanbul’da 10 gün sürecek bir maratonla birlikte İstanbul dışında da Ekim ayı boyunca gösterimlerine devam edecek.

İstanbul dışı gösterimlerine 2011’de başlayan Filmekimi, bu yıl da Türkiye’nin farklı şehirlerindeki sinemaseverlere yılın en iyi ve en güncel filmlerini sunmaya devam edecek.


Filmekimi, bu yıl Ankara, İzmir, Bursa ve ilk kez Eskişehir’e de uğrayacak. Filmekimi 7 – 9 Ekim’de Ankara’da, 13 – 16 Ekim’de İzmir’de, 21 – 23 Ekim’de Bursa ve Eskişehir’de olacak.

Bilet fiyatları

Filmekimi İstanbul gösterimlerinin hafta içi gündüz seansları (11.00, 13.30, 16.00) sadece 8 TL. Tüm 19.00 ve 21.30 seansları ile hafta sonu tüm seanslar tam 19 TL, indirimli 14 TL.

Lale üyeleri bu yıl da biletlerini %25’e varan indirimlerle öncelikli olarak alabilecekler. Lale üyeleri için ön satış günleri; Siyah ve Beyaz Lale üyeleri için 27 Eylül, Kırmızı ve Sarı Lale üyeleri için 28, 29 ve 30 Eylül.

Filmekimi Ankara tüm seanslar tam 15 TL, öğrenci 13 TL,
Filmekimi İzmir tüm seanslar tam 15 TL, öğrenci 12 TL,
Filmekimi Bursa tüm seanslar tam 12 TL, öğrenci 10 TL,
Filmekimi Eskişehir tüm seanslar tam 9 TL, öğrenci 7 TL,


Vodafone FreeZone’lular bu yıl da Filmekimi’ne 1 bilet aldıklarında 2. biletleri hediye olacak.

Yapay zeka tarafından bestelenen ilk şarkı The Beatles’ı anımsatıyor

Oscarlı Jared Leto, Pop Art’ın öncüsü Andy Warhol’u canlandıracak

Vincent Van Gogh’un kesik kulağı ve canlanan tabloları