Triatlon Dünya Serisi: Atlet Alistair, yarışı bıraktı kardeşini taşıdı

Triatlon Dünya Serisi’nin son yarışı Meksika ayağında duygusal bir son yaşandı. Yıllarca akıllardan çıkmayacak olan sahnede atletlerden birinin, bitiş çizgisine yaklaşırken gücü tükendi, bitişe 700 metre kala yorgunluktan bitap düşen Jonny Brownlee’nin imdadına ağabeyi Alistair koştu; kardeşini bitiş çizgisine kadar omzunda taşıdı.

Triatlon Dünya Serisi: Atlet Alistair yarışı bıraktı kardeşini taşıdı

 

Meksika’da düzenlenen dünya triatlon serisinin son yarışına sporun centilmenlik ruhunu yansıtan bu görüntüler, duygulu anlar yaşatırken, yarışa damgasını vurdu.

Triatlon Dünya Serisi: Atlet Alistair yarışı bıraktı kardeşini taşıdı

En güçlü rakibi Mario Mola’nın ilk beşe girememesi halinde 2. dünya şampiyonluğunu kucaklayacak olan Britanyalı Jonny Brownlee büyük bir efor harcadı ancak bitiş çizgisine yaklaşırken gücü tükendi. Yarışın son metrelerini birinci sırada götüren Jonny Brownlee, aşırı yorgunluk nedeniyle sendelemeye başladı. Güney Afrikalı rakibi Henri Schoeman, Britanyalı triatloncuya yardımı pas geçerek birincilik için yarışa devam etti. Jonny’nin imdadına ise ağabeyi Alistair Brownlee koştu.

Triatlon Dünya Serisi: Atlet Alistair yarışı bıraktı kardeşini taşıdı

 

Geriden gelen kardeşi Alistair Brownlee ise yarışı kazanmak yerine Yere yığılmak üzere olan küçük kardeşini omuzlayarak kardeşi Jonny’ye yardım etmeyi tercih etti, bitiş çizgisine kadar götürdüğü Jonny’nin yarışı ikinci sırada bitirmesini sağladı; Bunun üzerine bitiş çizgisini ilk sırada geçen isim Güney Afrikalı Henry Schoeman oldu, kendisi üçüncülükle yetindi.


Triatlon Dünya Serisi: Atlet Alistair yarışı bıraktı kardeşini taşıdı

Lider götürdüğü yarışı ağabeyinin sayesinde ikinci sırada tamamlayan Jonny, dünya sıralamasında ikinciliğe düştü. Britanyalı sporcu Rio’daki Olimpiyat Oyunları’nda gümüş madalya kazanmıştı.

Yarışı 5. bitiren Mario Mola sadece 4 puan farkla triatlon birliğinin dünya şampiyonu oldu. Jonny Brownlee gümüş, Alaister Brownlee ise bronz madalya kazandı.


Ağabey Brownlee, gerçekleştirdiği hareketi ‘doğal insan tepkisi’ olarak değerlendirirken, “O durumda kim olsa aynı şeyi yapardım” dedi.

Sağlıklı çocuk gelişiminde sporun önemi

AKUT’tan doğa sporları hakkında önemli uyarılar

Spor yaralanmalarını önlemek için neler yapılmalı?

Diyet ve sporla verdiğiniz 10 kilo, dizinizi 70 kilo hafifletir

Günde 6 saatten fazla oturan kadınlar erken ölüyor! Nasıl mı?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.