Fotoğrafın iki ustası Galeri Işık’ta buluşuyor

Feyziye Mektepleri Vakfı’na ait Galeri Işık, fotoğrafın iki ustası; Merih Akoğul ve İhya Bozkurt’un dünyanın iki ayrı coğrafyasından çektikleri fotoğrafları bir araya getirdi. Akoğul’un ‘Montreal’de Bir Mevsim’ ve Bozkurt’un ‘Bir Yalnız Ada: Küba’ çalışmaları, 29 Ekim’e kadar Feyziye Mektepleri Vakfı Galeri Işık’ta izlenebilir.

fotograf-ustalari-istanbulda

Dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Merih Akoğul ve dünyanın çeşitli şehirlerinde sokak fotoğrafçılığı üzerine çalışmalar yapan İhya Bozkurt’un 2 kıta ve 7 şehirde çektikleri fotoğrafları, Feyziye Mektepleri Vakfı Galeri Işık tek sergide buluşturdu.

Feyziye Mektepleri Vakfı Galeri Işık, Merih Akoğul’un Kanada’nın Montreal şehrinde büyük bir özenle seçtiği konulara ve tanık olduğu anlara objektifini doğrultarak “Montreal’de Bir Mevsim” adını verdiği ve İhya Bozkurt’un da altı şehrine gittiği Küba’nın günlük yaşamından kesitleri çarpıcı karelere dönüştürdüğü çalışmalarını içeren “Bir Yalnız Ada: Küba” sergilerini tek bir sergide buluşturdu. Dünyanın iki ayrı coğrafyasında insanların günlük yaşamlarından kesitler altında sunan kareler Feyziye Mektepleri Vakfı Galeri Işık’ta sanatseverlerle buluşacak.


galeri-isikta-fotograf-sergisi


Küba’nın coşkulu geleneksel yaşam ritmini oluşturan bireylerin yalnızlığına ve Montreal’in yaz ışıkları altındaki görüntüsüne şahit olunabilecek “Montreal’de Bir Mevsim” ve “Bir Yalnız Ada: Küba” sergisi, 4-29 Ekim tarihleri arasında Feyziye Mektepleri Vakfı Galeri Işık’ta izlenebilir.

Uluslararası fotoğraf festivali: Fotoğrafın ustaları İstanbul’a geliyor!

İstanbul Fotoğraf Galerisi ilk edisyon sergisini gerçekleştiriyor

No LaB: Modern Afrika Sergisi İstanbul’da

Akbank Sanat: Sanat Rastlantısı/Rastlantının Sanatı sergisi ile açıldı


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.