Fotoğrafın iki ustası Galeri Işık’ta buluşuyor

Feyziye Mektepleri Vakfı’na ait Galeri Işık, fotoğrafın iki ustası; Merih Akoğul ve İhya Bozkurt’un dünyanın iki ayrı coğrafyasından çektikleri fotoğrafları bir araya getirdi. Akoğul’un ‘Montreal’de Bir Mevsim’ ve Bozkurt’un ‘Bir Yalnız Ada: Küba’ çalışmaları, 29 Ekim’e kadar Feyziye Mektepleri Vakfı Galeri Işık’ta izlenebilir.

fotograf-ustalari-istanbulda

Dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Merih Akoğul ve dünyanın çeşitli şehirlerinde sokak fotoğrafçılığı üzerine çalışmalar yapan İhya Bozkurt’un 2 kıta ve 7 şehirde çektikleri fotoğrafları, Feyziye Mektepleri Vakfı Galeri Işık tek sergide buluşturdu.

Feyziye Mektepleri Vakfı Galeri Işık, Merih Akoğul’un Kanada’nın Montreal şehrinde büyük bir özenle seçtiği konulara ve tanık olduğu anlara objektifini doğrultarak “Montreal’de Bir Mevsim” adını verdiği ve İhya Bozkurt’un da altı şehrine gittiği Küba’nın günlük yaşamından kesitleri çarpıcı karelere dönüştürdüğü çalışmalarını içeren “Bir Yalnız Ada: Küba” sergilerini tek bir sergide buluşturdu. Dünyanın iki ayrı coğrafyasında insanların günlük yaşamlarından kesitler altında sunan kareler Feyziye Mektepleri Vakfı Galeri Işık’ta sanatseverlerle buluşacak.


galeri-isikta-fotograf-sergisi


Küba’nın coşkulu geleneksel yaşam ritmini oluşturan bireylerin yalnızlığına ve Montreal’in yaz ışıkları altındaki görüntüsüne şahit olunabilecek “Montreal’de Bir Mevsim” ve “Bir Yalnız Ada: Küba” sergisi, 4-29 Ekim tarihleri arasında Feyziye Mektepleri Vakfı Galeri Işık’ta izlenebilir.

Uluslararası fotoğraf festivali: Fotoğrafın ustaları İstanbul’a geliyor!

İstanbul Fotoğraf Galerisi ilk edisyon sergisini gerçekleştiriyor

No LaB: Modern Afrika Sergisi İstanbul’da

Akbank Sanat: Sanat Rastlantısı/Rastlantının Sanatı sergisi ile açıldı