Hastalarıyla dalga geçen hemşireye sosyal medyada tepki büyüyor

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli olduğu anlaşılan hemşire E. G. yoğun bakımda yatan hastalarla alay ederek çektiği fotoğraflarla yaptığı paylaşımlara sosyal medyadan tepki yağdı.

Hastalarıyla dalga geçen hemşireye sosyal medyada tepki büyüyor

Paylaşımlarından Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli olduğu anlaşılan hemşire E. G.’in, yoğun bakımdaki bir hastayla selfie yaparak “Ölmeye ramak kalanlardan minicik bir tablo” şeklinde not paylaştı. Başka bir paylaşımında ise yoğun bakımdaki bir hastayla çekilmiş fotoğraf paylaşıp, “Şu an evdeyim arkadaki de çok pahalıya aldığım bir tablo. 04.20 kafası” notunu paylaştı.

Hastalarıyla dalga geçen hemşireye tepki büyüyor

Yoğun bakım ünitesinde çalıştığı için hiç kimsenin haberi olmadan, yatan hastaları kadraja alarak fotoğrafları İnstagram hesebında paylaşarak hastalarıyla dalga geçmiş.


Hastalarıyla dalga geçen hemşireye tepki büyüyor

E. G.’nin bu paylaşımlarının ardından Instagram sayfasında bulunan arkadaşları da ilginç yorumlarda bulunmuşlar.

Hastalarıyla dalga geçen hemşireye tepki büyüyor

Barış Yarkadaş, “Sağlık Bakanlığına çağrıda bulunuyorum”

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş,”Skandal olayla ilgili birçok şikayet geldi. Tıp etiği ve hasta haklarından haberi olmayan bir hemşire ölüm döşeğindeki hastalarla edep ve etik dışı paylaşımlarda bulunmuş. Hastaların fotoğrafını teşhir edip onlarla alay etmiş.

Hasta Hakları Yönetmeliği ve tüm insanı kural ve aidiyetlere aykırı bu duruma sağlık bakanlığının acilen el atmasını bekliyorum. Bu kişinin gelen tepkilerden dolayı sosyal medya hesabını kapattığını da öğrendik. Buradan Sağlık Bakanı Sayın Recep Akdağ’a çağrıda bulunuyor ve bu kendini bilmez hakkında gerekli idari işlemin yapılmasını milletimiz adına talep ediyorum” ifadesini kullandı.

Skandal paylaşımların ardından hemşireye sosyal medyadan tepki yağdı. Tepkiler üzerine Instagram hesabını kapatan hemşire ile ilgili hastanenin de soruşturma başlattığı öğrenildi.


Hastaneden gelen açıklama

Yoğun bakım servisinde tedavi gören hastanın fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşan hemşire hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Savaş Öztürk, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, hemşire E. G. hakkında gerekli soruşturmaların başlatıldığını söyledi.

Öztürk, “Böyle bir durumla karşı karşıya kalmaktan üzüntülüyüz. İlgili çalışanımız hakkında adli ve idari soruşturma açıldı. Konunun hassasiyetinin farkındasınız. Bu nedenle daha ayrıntılı bir açıklama yapamıyoruz.” diye konuştu.

Savaş Öztürk, soruşturmaların neticesini de ayrıca paylaşacaklarını sözlerine ekledi.


Bu arada, yoğun bakım hemşiresi olarak görev yapan E. G’nin yaklaşık iki yıldır hastanede çalıştığı ve başlatılan soruşturma nedeniyle görev yerinin değiştirildiği öğrenildi.

Bu insanların birbirleriyle ne derdi var?

Hayatımızı mahvedenlerin ortak noktaları