“Süslenen kadın erkekle zina yapmış gibidir” diyen müdür vekiline ödül

“Süslenen kadın erkekle zina yapmış gibidir” sözlerini paylaşan Burdur Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Bayram, müdürlüğe atandı!

Burdur İl Milli Eğitim Müdürü'nün skandal paylaşımına işlem yok süslenen kadın zina yapmış gibidir

“Bir kadın evinden süslenip çıkıp evine dönene kadar kaç erkeğin şehvetini tahrik etmişse o kadar erkekle zina yapmış gibidir”

Cumhuriyet’in haberine göre skandal açıklamalarından sonra müdür vekilinin görevden alınması beklenirken tam tersi oldu. Mahmut Bayram ödüllendirilip Milli Eğitim Müdürlüğüne asaleten ataması yapıldı.

Burdur Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Bayram “Bir kadın evinden süslenip çıkıp evine dönene kadar kaç erkeğin şehvetini tahrik etmişse o kadar erkekle zina yapmış gibidir” sözlerini Facebook sayfasında hadis iddiasıyla paylaşmıştı. Bu paylaşım Burdur’u ayağa kaldırmış, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker de bu durumu TBMM’ye bir soru önergesiyle taşımıştı.


“Bu müdür kadın öğretmenlerin yüzüne nasıl bakacaktır?”

Müdürün soruşturma sonucu görevden alınması beklenirken, Milli Eğitim Müdürlüğüne asaleten ataması yapıldı.
Atama “skandal” olarak nitelendirildi. Ancak, AKP Milletvekillerinin desteğini alan ve bu sözleri nedeniyle kınanmayıp tam tersi ödüllendirilen Mahmut Bayram’ın atamasına ilişkin kararname de Resmi Gazete’de yayımlandı.Burdur’da görevli bir eğitimci, “Kadınlara hakaret edenin ödüllendirildiği bir dönemdeyiz. Bu müdür, kadın öğretmenlerin yüzüne nasıl bakacaktır?” dedi.

CHP imza kampanyası başlatmıştı

Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Bayram’ın sosyal medyadan 2,5 yıl önce paylaştığı bir gönderi başına bela olmuş, yerel ve ulusal basındaki geniş yer bulan haberler ile ülke gündeminde yer bulmuştu. Müdür Mahmut Bayram’ın görevden alınması için gerek CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker’in meclise önerge vermesi gerekse CHP İl Başkanlığı’nın basın açıklamaları ve imza kampanyası başlatmıştı.

Müdürün görevden alınması ve paylaşımından dolayı cezalandırılması beklenirken, bu göreve asaleten atamasının yapılması şok etkisi yarattı. CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, bu kafadaki kişinin bırakın Milli eğitim müdürlüğünü, eğitim camiasında bile yeri olmamalı. CHP olarak bu olayın peşini bırakmayacağız. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, müdür hakkında soruşturma açıldığını söylemişti. Bu nasıl soruşturmaymış ki, bırakın cezalandırılmasını, tam tersi ödüllendiriliyor. Bu, benzer kafada olanları cesaretlendirir” dedi.

Mahmut Bayram, İstanbul Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev yaparken Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 2014 yılının Haziran ayında vekaleten getirilmişti. Bayram, yaklaşık 2,5 yıllık görevinin ardından aynı makama önceki gün asaleten atandı ve kararnamesi Resmi Gazete’de de yayımlandı.


burdur milli eğitim müdürü mahmut bayram sözde hadis paylaşımı

Diyanet İşleri: Böyle bir hadis yok

Diyanet İşleri Başkanlığı kaynakları, geçtiğimiz yıllarda gerçek olmayan hadislerin ayıklamasının yapıldığını ve kitaplaştırıldığını belirterek, Bayram’ın paylaştığı gibi bir hadis olmadığını söylediler.

Video: Milli Eğitim Bakanı skandal mülakat sorularını savundu

Proje okul nedir? Liselerde protesto eylemleri devam ediyor!

Burdur Milli Eğitim Müdürü’nün skandal paylaşımına işlem yok


Andımız’ın okunmasına izin vermeyen okul müdürüne tepki