24 Haziran seçim gecesi havaya ateş açanlar serbest bırakıldı

24 Haziran seçim gecesi İstanbul’da havaya ateş açan ve günler sonra gözaltına alınan şüphelilerin hepsi serbest bırakıldı.

24 Haziran seçim gecesi havaya ateş açanlar serbest bırakıldı

İstanbul Emniyeti, 24 Haziran seçimleri gecesi kutlama yapmak için havaya ateş açan kişileri yakalamak için çalışma başlattı. Çalışma kapsamında görüntüleri izleyen polis, OHAL de devam ederken şehrin ortasında dakikalarca havaya ateş açan 4 şüpheliyi gözaltına almıştı.

Çalışmalarını derinleştiren ekipler olay yerindeki bir araçtan havaya ateş açan 3 şüpheliyi daha belirleyerek gözaltına aldı.


Şüphelilerden birinin adresinde olayda kullanılan 2 adet kuru sıkı ele geçirilirken, diğer iki kişinin ise daha önceden “Silah Kanunu’na Muhalefet” suçundan kaydının olduğu belirlendi.

Yapılan işlemlerin ardından şüphelilerin serbest bırakıldığı öğrenildi. 24 Haziran seçim gecesi Türkiye’nin birçok şehrinde ve ilçesinde silahlı kutlama yapıldığı gelen haberler arasında.

Görüntülerde çocukların korku içinde oldukları görülüyor:

NE OLMUŞTU?

24 Haziran 2018 seçim akşamına ait olduğu belirtilen görüntülerde, AK Parti bayrakları ve marşları eşliğinde, eline silahı alanların ateş etme görüntüleri yer alıyor.

İstanbul Sultangazi “Eski Habipler Meydanı”ndaki görüntüler tartışma yarattı. 24 Haziran seçim akşamına ait olduğu belirtilen görüntülerde, AKP bayrakları ve marşları eşliğinde, eline silahı alanların ateş etme görüntüleri yer alıyor.

Videoyu çeken kişi meydanda silahla ateş edildiği sırada, “Habipler meydan. Burada silahtan yana sorun yok. Kadın-erkek herkes silahlı… Reisin hemşehrileri… Yerler artık kovandan gözükmüyor” ifadelerini kullanıyor. Görüntülerde, onlarca kişi tarafından çeşitli silahlarla dakikalarca havaya ateş açılıyor.

Çocukların dahi eline silah verilerek ateş açıldığı görüntülere yansıyor. Üstelik tüm bunlar, çocuk parkının da olduğu meydanda yapılıyor.


Cep telefonu ile canlı yayın yapan bir kişi tarafından kaydedilen görüntülerde, etrafta tek bir polisin görülmemesi de dikkat çekiyor.

Adil Seçim Platformu’ndan açıklama: Yapacağımız tek iş vardı, onu da beceremedik!