AKP Sözcüsü Çelik: Virüs salgınıyla uğraşırken siyasi hastalık üretmeye ara vermeyenler olması üzücüdür

AKP Sözcüsü Ömer Çelik: Virüs salgınıyla uğraşırken siyasi hastalık üretmeye ara vermeyenler olması üzücüdür.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik: Virüs salgınıyla uğraşırken siyasi hastalık üretmeye ara vermeyenler olması üzücüdür

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “Yardım kolilerinde Cumhurbaşkanlığı Forsu ile bayrağımızı görmemekte ısrar etmek, siyasi hastalık üretmeye ara vermemenin neticesidir. Virüs salgınıyla uğraşırken siyasi hastalık üretmeye ara vermeyenler olması üzücüdür.” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Türkiye, corona virüsten en çok etkilenen ülkeler arasında yer alan İtalya ve İspanya’ya tıbbi yardım malzemesi gönderdi.


Sandıkların üzerinde Cumhurbaşkanlığı Forsu ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı (Presidency of the Republic of Turkey) yazısı yer aldı.

cumhurbaşkanlığı forsu italya ispanya yardım kolisi

Milli Savunma Bakanlığı, Avrupa’da corona virüsten en çok etkilenen İtalya ve İspanya’ya yardım malzemesi gönderileceğini duyurarak uçağa yükleme görüntülerini paylaştı.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla, MSB’ye ait fabrika ve dikimevlerinde yerli ve milli imkânlarla üretilen; çeşitli tipte maske, tulum ve anti-bakteriyel sıvıdan oluşan sağlık malzemeleri, COVID-19 ile mücadele kapsamında İtalya ve İspanya’ya TSK’ya ait uçak ile gönderilecek.” ifadeleri kullanıldı.

Muharrem İnce’den Cumhurbaşkanlığı Forsu eleştirisi

CHP’li Muharrem İnce, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

Erdoğan’dan belediyelere bağış açıklaması: Devlet içinde devlet olmanın anlamı yoktur!

Cumhurbaşkanı Erdoğan‘dan belediyelere bağış kampanyası açıklaması: Devlet içinde devlet olmanın anlamı yoktur, izinsiz yürütülemez. Muhalefetin ağzından çıkanı kulağının duyması lazım. Devamı

Soylu’dan belediyelere bağış açıklaması: Yeni bir hükumet oluşturmak istiyorsunuz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Devlet, vali izin vermeden banka numaraları açıklayıp ‘Ben yardım topluyorum’ derseniz başka devlet, yeni bir hükumet oluşturmak istiyorsunuz. Devamı

Diyanet: Zekatların “ulusal düzeyde” kampanyaya bağışı caizdir!


Diyanet, “Zekatların bu günlerde ‘ulusal düzeyde’ başlatılan dayanışma kampanyaları vasıtasıyla toplanıp hak sahiplerine ulaştırılması caizdir” açıklamasında bulundu. Devamı

CHP’li 11 Büyükşehir Belediyesi: İnsanlarımız çare beklerken, tartışmayla zaman kaybedecek durumda değiliz