Esnaf kan ağlıyor: Nasıl geçineceğiz? Meral Akşener’den video paylaşımı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Adapazarı ziyaretinde bir kesit paylaştı. Esnafların derdini dinleyen Akşener, bir kadın esnafın feryadına da kulak verdi.

Esnaf kan ağlıyor: Nasıl geçineceğiz? Meral Akşener video paylaşımı

Esnaf kan ağlıyor: Nasıl geçineceğiz? Meral Akşener’den video paylaşımı (aşağıda)

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Adapazarı’nda koronavirüs salgını nedeniyle zor günler yaşayan bir esnafın derdine ortak oldu.


İşlettiği lokantanın salgın nedeniyle kapalı olduğunu ödeyemediği kiralar nedeniyle tek celsede 1 milyon TL yatırdığı iş yerinden çıkarıldığını ve eşinin de esnaf olduğu için işletmesinin kapalı olduğunu belirten kadın esnaf yakınlarından gelen yardımlarla hayata tutunduklarını söyledi.

“Devlet yardımı alamadım”

Çocuğunun bebek bezine kadar arkadaş ve akrabalarının aldığını belirten kadın şöyle konuştu:

“Esnafa yapılan bize yapılan hiçbir yardım olmadı. Geçen açıklanan yardımların hiçbirinden faydalanamadım. Sadece bin TL bir destek aldım; 10 aydır benim devlet kanalından cebime giren bin TL para var. Onun dışında ne bir ev kirası ne bir borç erteleme. Kredi kartlarımızın hepsi icralık oldu. Onun dışından bütün bankalardan davalığız.” ifadelerini kullandı.


O esnada Akşener, esnafa destek verirken “Tahliye almış dükkandan” dedi.

“Mahkemeye alınmadım, tek celsede iş yerimden tahliye edildim”

Esnaf kadın sözlerine şöyle devam etti:

“Ben ilk celsede, tek celsede bana söz hakkı bile verilmeden tahliye edildim. Ben duruşmama giremedim. 9:55’te başlayan duruşmam 9:45’te başlatıldı; beni içeri dahi almadılar ve normalde adalet böyle mi? İnsan öldüreni 10 celsede içeri alamıyor bu adalet. Benim tek celsede yıllardır ödediğim kiralarım hiçe sayıldı ve pandemi döneminde ödeyemediğim kiralar yüzünden tek celsede ben şu an iş yerimden çıkarıldım.” O esnada İYİ Parti lideri esnafın mahkeme sürecine ilişkin sözlerine “Özellikle kadın ölümlerinde” eklemesinde bulundu.


Çıkarıldığı iş yerine 1 milyon TL yatırım yaptığını dile getiren esnaf 30 bin TL için atıldığına dikkat çekti.  Evinde de aynı duruma düşeceğinin altını çizen esnaf evinin de kira olduğunu iş veren olarak cebine bir TL girmediğini söyledi. Meral Akşener, devletin açıkladığı paketlere dikkat çekerek; “Önemli olan Esnafa şu paketi açtık bu paketi açtık denilip hiçbir şey alamaması.” şeklinde konuştu.

Fatih Altaylı: Söyleyeyim de dudağınız uçuklasın, pahalılığın sırrı market zinciri bilançolarında gizli!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.