Hal esnafı isyan etti: Biz ‘gıda teröristi’ olduk, herkes terörist olmaz arkadaş bir memlekette

İYİ Parti heyeti, Antalya Hali’ni ziyaret etti. İYİ Partililerin ziyareti sırasında sorunlarını dile getiren bir hal esnafı, “Biz gıda teröristi olduk. Orada çıkıp da ‘o terörist bu terörist’. Herkes terörist olmaz arkadaş bir memlekette ya. Biz üretmek istiyoruz. Devlet bizim bacağımıza sıkıyor. ‘Yürüme, ayağa kalkma’ diyor bize” sözleriyle çözüm beklediklerini söyledi.

antalya hal esnafı

Video aşağıda – Antalya hal esnafı isyan etti: O terörist, bu terörist. Biz de ‘gıda teröristi’ olduk. Herkes terörist olmaz arkadaş bir memlekette!

İYİ Parti Milletvekili Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Antalya Milletvekilleri Feridun Bahşi, Hasan Subaşı ve Mersin Milletvekili Behiç Çelik, Söğüt Eski Belediye Başkanı Halil Aydoğdu ile beraber Antalya Hali’ni ziyaret etti.


Sabaha karşı Antalya Hali’nde çalışan esnafla buluşan İYİ Partili milletvekilleri halcilerin ve üreticilerin sıkıntılarını dinledi, sorunları yerinde inceleme fırsatı buldu.

Hal ziyaretinin ardından Antalya Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı Hasanali Yılmaz’ı ve derneği ziyaret eden İYİ Parti heyeti, basından gelen soruları cevapladı.

“Böyle olunca üretim de olmuyor, herkes olumsuz etkileniyor”

İYİ Parti heyetinin hal esnafı ziyaretinin ardından Antalya Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği’nde açıklama yapan İYİ Parti milletvekili Cesur, halcilerin ve üreticilerin yaşadığı sorunlara ilişkin şöyle konuştu;

• Cennet Antalya’mız turizm cenneti olmasının yanında ciddi bir tarımsal faaliyete de sahip. Antalya, Türkiye’yi doyuran memleket. Bu şehirde tarım ve hayvancılık yapılamazsa Türkiye aç kalır.


• Bugün sabah karanlıkta geldik. Antalya Hali’nde gerek üreticiyi gerek komisyoncu arkadaşları gerek halde çalışan diğer arkadaşları dinledik ve gördük ki herkes dertli.

• Eğer herkesin dertli olduğu bir memleket varsa, bu dertlere çözüm bulmak gerekir. Çiftçiyi, üreticiyi desteklemek gerekiyor ki sadece Türkiye’yi doyurmayalım ve ürünlerimizi yurt dışına da satabilelim.

• Ancak bugün maalesef en büyük zenginliğimiz olan gıdayı bile dışarıdan alan bir memleket haline geldik. Yasa gereği çiftçimize her sene milli gelirden yüzde 1’in destek olarak verilmesi gerekirken, son 16 yılda ödenen desteklerin oranı yüzde 0,60’ın üzerine çıkmadı.

• Girdi maliyetlerinin artmasından en çok çiftçilerimiz ve dar gelirli vatandaşlarımız etkilendi. Böyle olunca üretim de olmuyor, komisyoncular da dahil herkes olumsuz etkileniyor.

“O terörist, bu terörist, herkes terörist olmaz arkadaş bir memlekette”


İYİ Partililerin ziyareti sırasında sorunlarını dile getiren bir hal esnafı, “Biz gıda teröristi olduk. Orada çıkıp da ‘o terörist bu terörist’. Herkes terörist olmaz arkadaş bir memlekette ya. Biz üretmek istiyoruz. Devlet bizim bacağımıza sıkıyor. ‘Yürüme, ayağa kalkma’ diyor bize” şeklinde konuştu.

Merkez Bankası Başkanı Ağbal’ın görevden alınmasını ekonomistler nasıl yorumladı?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.