Pazarcı esnaf isyan etti: Pazarda iş yok, pudra şekeri alıp onu satacağım!

Pazarcı esnaf, Kürşat Ayvatoğlu’na gönderme yaparak, “Ben pazarı bırakıyorum zaten artık, pazarda iş yok. Sadece yapacağım tek şey börekçiler iyi iş yapıyor; pudra şekeri alıp pudra şekeri satacağım” dedi. Çevredeki pazarcılar da alkışla destekledi.

Esnaf isyan etti: Pazarda iş yok, pudra şekeri alıp onu satacağım!

Video aşağıda – Pazarcı esnaf isyan etti: Pazarda iş yok, pudra şekeri alıp onu satacağım!

TELE1 muhabiri Engin Açar, pazardaki fiyat artışını esnaf ve yurttaşlarla konuştu. Pahalılığa isyan eden bir pazarcı esnafı ise eski AKP’li ‘büro personeli’ Kürşat Ayvatoğlu’na gönderme yaparak “Ben pazarı bırakıyorum zaten artık, pazarda iş yok. Sadece yapacağım tek şey börekçiler iyi iş yapıyor; pudra şekeri alıp pudra şekeri satacağım” ifadelerini kullandı. Esnafa çevredekilerden de alkışlı destek geldi.


Bir pazarcı şunları söyledi:


“Kış meyvesi bitmek üzere olduğu için yüksek, yaz meyveleri zaten yüksek. Pandemi nedeniyle de bir yükseliş var. Pandemi başlamadan önce portakalı bu zamanda 5 liraya satıyorduk şimdi 8’e satıyoruz. Her şey yüksek olduğu için yurttaşlar zaten meyveden kısıyor”

“Yemin ederim yapmayacağım bu işi, alacağım pudra şekerini”

Alım gücünün düştüğünü söyleyen bir başka pazarcı esnafı ise “Millet geliyor diyor ki kredi kartı. Kredi kartıyla biz nasıl yapacağız? Kadın geliyor 50 lirası var, bir tezgaha uğruyor meyveye uğramadan gidiyor.” dedi. Fiyat artışına isyan eden esnaf, uyuşturucu kullandığı anların görüntüleri çıkan AKP’li Kürşat Ayvatoğlu’nu da unutmadı. Ayvatoğlu’nun “Uyuşturucu değildi, pudra şekeriydi” savunmasına gönderme yapan esnaf şöyle devam etti:


“Ben pazarı bırakıyorum zaten artık, pazarda iş yok. Sadece yapacağım tek şey börekçiler iyi iş yapıyor; pudra şekeri alıp pudra şekeri satacağım. Ne yapayım pazarda? 7 liraya alıyorum 8 liraya satıyorum. Karşıdaki de haklı, adam alıyor bin lira maaş nasıl geçinsin? Yemin ederim yapmayacağım bu işi, alacağım pudra şekerini. Pudra şekerini dolduracağım poşete.” (TELE1)

Video – Pazarcı esnaf isyan etti: Pazarda iş yok, pudra şekeri alıp onu satacağım!

Video: Pazar yeri bomboş: Bir salatalığa, domatese hasret giden çok!