Erdoğan market alışverişinde: Fiyatlar gayet uygun!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatifi marketinde alışveriş yaptı. Erdoğan, “Türkiye genelinde ilk etapta bin kadar bu tür marketlerin yapılması talimatını verdik” dedi.

erdoğan market

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kısıklı’daki Tarım Kredi Kooperatifin’in açtığı satış mağazasına uğrayıp alışveriş yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan ve Kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar eşlik etti. Ürünleri inceleyip market arabasına koyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar, mağazadaki vatandaşlarla sohbet etti. Burada yaklaşık yarım saat kalan Erdoğan, ödemesini nakit yaptıktan sonra marketten ayrıldı.


Erdoğan’dan talimat: Bin yeni market açılacak

Çıkışta basın mensuplarına açıklama yapan Erdoğan şöyle konuştu:

• Tarım Kredi Kooperatiflerimizin gördüğünüz gibi buradaki market gerçekten çeşitli ürünler noktasında, kalite noktasında, fiyatlar noktasında gayet uygun.

• Gerçekten vatandaşlarımızın kesesine uygun fiyatların uygulandığı bir yer. Bunların süratle çoğaltılması noktasında Tarım Kredi Kooperatiflerine verdiğimiz talimatlar var.


• Tabii süratle 500 metre kareden olmak üzere, Türkiye genelinde ilk etapta bin kadar bu tür marketlerin yapılması talimatını verdik. Bunları süratle çoğaltacağız. Ve böylece vatandaşlarımıza ucuz ve kaliteli ürünü ulaştırmanın ve piyasayı balanse etmenin inşallah gayreti içerisinde olacağız. Şu anda da bizzat buradan yaptığım alışverişle bunu gördüm ve bundan dolayı da mutluyum” dedi. (DHA)

Erken seçim anketi: AKP ile CHP arasında fark 1 puan