AKP’de yine uyuşturucu skandalı: İstifanın altından metamfetamin çıktı!

Önceki akşam sosyal medyadan yayınladığı mesajla istifa eden AKP Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç’ın, istifasının arkasında uyuşturucu skandalının yattığı iddia edildi. Bir videoda, Kılıç olduğu öne sürülen kişi, makamında uyuşturucu kullandıktan sonra sızmış halde görünüyor. Kılıç, gazeteci İsmail Saymaz’ın konuyla ilgili sorularına yanıt vermedi.

akp kürşat kılıç

Yozgat’ta, AKP Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç dün akşam sosyal medyadan, ‘işlerinin yoğunluğunu’ gerekçe göstererek istifa ettiğini açıkladı.

Kılıç, Facebook’tan yaptığı sosyal medya paylaşımında, “İşlerimin yoğunluğu sebebi dolayısıyla AKP Merkez İlçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Her daim liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a ve partimize bağlılığım devam edecektir” ifadelerini kullandı.


halktv.com.tr‘den İsmail Saymaz‘ın haberine göre, istifanın arkasında skandal bir video yatıyor. Videoda, Kılıç olduğu iddia edilen kişi makamında uyuşturucu kullandıktan sonra sızmış halde görünüyor. Çekmecede mavi bir poşet içerisinde uyuşturucu madde ve hassas tartı, masanın üzerinde ise uuşturucu çekmekte kullanılan pipo bulunuyor.

Görüntüyü çeken kişi, çekmecede ‘metamfetamin‘ adı verilen uyuşturucu madde ile hassas tartıyı gösteriyor. Masanın üzerinde ise ‘meth pipe’ denilen ve metamfetamin içmekte kullanılan pipo benzeri alet var.

Kürşat Kılıç görüntülerin çekildiği ofiste

Kılıç’ın sızmışken görüntülendiği mekan ve duvar kağıdının Facebook hesabındaki profilinde kullandığı fotoğraftakiyle aynı olduğu görülüyor. Facebook hesabında yapılan incelemede, üzerindeki ceketle çektirdiği başka fotoğraflar da bulunuyor.


Kürşat Ayvatoğlu olayını hatırlattı

AKP Genel Merkezi’nde çalışan Kürşat Ayvatoğlu‘nun lüks bir araç içerisinde arkadaşlarıyla birlikte kokain çektiği görüntülerin sosyal medyada yayınlanması gündem yaratmış, kamuoyu geçen Mart ayında Kürşat Ayvatoğlu olayını konuşmuştu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gözaltına alınan Ayvatoğlu’nun alınan ilk ifadesinde “Bu madde pudra şekeri” demişti.

Kürşat Kılıç, İsmail Saymaz’ın sorularına yanıt vermedi

İddiaları sormak üzere aranan Kılıç, sorulara yanıt vermedi. Konuşmayacağını söyleyen Kılıç, WhatsApp’dan verdiği yazılı yanıtta ise “Üstü örtülü şantaj yapıyorsunuz” dedi.

Kürşat Kılıç ile gazeteci İsmail Saymaz arasında geçen diyalog şu şekilde:

 • İsmail Saymaz: Kürşat bey merhaba. Ben, gazeteci İsmail Saymaz. Size ulaşmaya çalışıyorum. Aradım, ulaşamadım. Dönerseniz sevinirim. Kürşat bey? Hakkınızda bir haber yapacağız, size bu yüzden ulaşmak istiyoruz. Cevap hakkınızı kullanırsanız sizin için yararlı olur. Dönmenizi bekliyoruz.
 • Kürşat Kılıç: Kardeş, haber yapılmasını istemiyorum. Teşekkür ederim ilginize.
 • İsmail Saymaz: Elimizde bir görüntü var. Sizin de bilginiz dahilinde diye biliyorum. Bu hadiseyi soracağız.
 • Kürşat Kılıç: Ben savcılığa anlatacağım.
 • İsmail Saymaz: Konuşmak istemiyor musunuz?
 • Kürşat Kılıç: Mesele hukukidir. Süreci var. Tavsiyem…
 • İsmail Saymaz: Bu uyuşturucu poşeti, hassas tartı ve masadaki piponun açıklaması nedir? Yanıt hakkınızı kullanırsanız size faydası olur.
 • Kürşat Kılıç: Ben kullanmayacağım. Üstü örtülü şantaj yapıyorsunuz.
 • İsmail Saymaz: Yanıt hakkınızı sormak için şu saate kadar bekledik.
 • Kürşat Kılıç: Bunun cevabını yargıya verirsiniz.
 • İsmail Saymaz: Takdir sizin.
 • Kürşat Kılıç: Gazeteci WhatsApp yoluyla sormaz. Basın kartınızı takdim etmediniz.
 • İsmail Saymaz: Aradım, açmıyorsunuz.
 • Kürşat Kılıç: Çok büyük suç işliyorsunuz, şu an. Eğer bu görüntü, bu saatten sonra ortaya çıkarsa sizden bilirim. Numarayı savcılığa vereceğim.
 • İsmail Saymaz: Peki, takdir sizin.

İşte o görüntüler:

Erdoğan, Bakara Suresi 155. ayeti okuyarak açlık ve yokluk mesajı verdi