AKP’de yine uyuşturucu skandalı: İstifanın altından metamfetamin çıktı!

Önceki akşam sosyal medyadan yayınladığı mesajla istifa eden AKP Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç’ın, istifasının arkasında uyuşturucu skandalının yattığı iddia edildi. Bir videoda, Kılıç olduğu öne sürülen kişi, makamında uyuşturucu kullandıktan sonra sızmış halde görünüyor. Kılıç, gazeteci İsmail Saymaz’ın konuyla ilgili sorularına yanıt vermedi.

akp kürşat kılıç

Yozgat’ta, AKP Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç dün akşam sosyal medyadan, ‘işlerinin yoğunluğunu’ gerekçe göstererek istifa ettiğini açıkladı.

Kılıç, Facebook’tan yaptığı sosyal medya paylaşımında, “İşlerimin yoğunluğu sebebi dolayısıyla AKP Merkez İlçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Her daim liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a ve partimize bağlılığım devam edecektir” ifadelerini kullandı.


halktv.com.tr‘den İsmail Saymaz‘ın haberine göre, istifanın arkasında skandal bir video yatıyor. Videoda, Kılıç olduğu iddia edilen kişi makamında uyuşturucu kullandıktan sonra sızmış halde görünüyor. Çekmecede mavi bir poşet içerisinde uyuşturucu madde ve hassas tartı, masanın üzerinde ise uuşturucu çekmekte kullanılan pipo bulunuyor.

Görüntüyü çeken kişi, çekmecede ‘metamfetamin‘ adı verilen uyuşturucu madde ile hassas tartıyı gösteriyor. Masanın üzerinde ise ‘meth pipe’ denilen ve metamfetamin içmekte kullanılan pipo benzeri alet var.

Kürşat Kılıç görüntülerin çekildiği ofiste

Kılıç’ın sızmışken görüntülendiği mekan ve duvar kağıdının Facebook hesabındaki profilinde kullandığı fotoğraftakiyle aynı olduğu görülüyor. Facebook hesabında yapılan incelemede, üzerindeki ceketle çektirdiği başka fotoğraflar da bulunuyor.


Kürşat Ayvatoğlu olayını hatırlattı

AKP Genel Merkezi’nde çalışan Kürşat Ayvatoğlu‘nun lüks bir araç içerisinde arkadaşlarıyla birlikte kokain çektiği görüntülerin sosyal medyada yayınlanması gündem yaratmış, kamuoyu geçen Mart ayında Kürşat Ayvatoğlu olayını konuşmuştu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gözaltına alınan Ayvatoğlu’nun alınan ilk ifadesinde “Bu madde pudra şekeri” demişti.

Kürşat Kılıç, İsmail Saymaz’ın sorularına yanıt vermedi

İddiaları sormak üzere aranan Kılıç, sorulara yanıt vermedi. Konuşmayacağını söyleyen Kılıç, WhatsApp’dan verdiği yazılı yanıtta ise “Üstü örtülü şantaj yapıyorsunuz” dedi.

Kürşat Kılıç ile gazeteci İsmail Saymaz arasında geçen diyalog şu şekilde:

 • İsmail Saymaz: Kürşat bey merhaba. Ben, gazeteci İsmail Saymaz. Size ulaşmaya çalışıyorum. Aradım, ulaşamadım. Dönerseniz sevinirim. Kürşat bey? Hakkınızda bir haber yapacağız, size bu yüzden ulaşmak istiyoruz. Cevap hakkınızı kullanırsanız sizin için yararlı olur. Dönmenizi bekliyoruz.
 • Kürşat Kılıç: Kardeş, haber yapılmasını istemiyorum. Teşekkür ederim ilginize.
 • İsmail Saymaz: Elimizde bir görüntü var. Sizin de bilginiz dahilinde diye biliyorum. Bu hadiseyi soracağız.
 • Kürşat Kılıç: Ben savcılığa anlatacağım.
 • İsmail Saymaz: Konuşmak istemiyor musunuz?
 • Kürşat Kılıç: Mesele hukukidir. Süreci var. Tavsiyem…
 • İsmail Saymaz: Bu uyuşturucu poşeti, hassas tartı ve masadaki piponun açıklaması nedir? Yanıt hakkınızı kullanırsanız size faydası olur.
 • Kürşat Kılıç: Ben kullanmayacağım. Üstü örtülü şantaj yapıyorsunuz.
 • İsmail Saymaz: Yanıt hakkınızı sormak için şu saate kadar bekledik.
 • Kürşat Kılıç: Bunun cevabını yargıya verirsiniz.
 • İsmail Saymaz: Takdir sizin.
 • Kürşat Kılıç: Gazeteci WhatsApp yoluyla sormaz. Basın kartınızı takdim etmediniz.
 • İsmail Saymaz: Aradım, açmıyorsunuz.
 • Kürşat Kılıç: Çok büyük suç işliyorsunuz, şu an. Eğer bu görüntü, bu saatten sonra ortaya çıkarsa sizden bilirim. Numarayı savcılığa vereceğim.
 • İsmail Saymaz: Peki, takdir sizin.

İşte o görüntüler:

Erdoğan, Bakara Suresi 155. ayeti okuyarak açlık ve yokluk mesajı verdi


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.