Cüneyt Özdemir, dolar yerine tuvalet kağıdı kuru yayınladı!

Gazeteci Cüneyt Özdemir, YouTube’da yaptığı son yayınında sürekli artmaya devam eden döviz kuruna bir alternatif buldu ve tuvalet kağıdı kurunu takip etmeye başladı. Ne gariptir, tuvalet kağıdı kuru da döviz kuruyla birlikte yükseldi.

Cüneyt Özdemir

Video aşağıda – Özellikle eylül ayının başından bu yana artan döviz kuru, ülkemizde yaşam şartlarını çok kısa bir süre içinde alt üst etti. 1 Eylül 2021’de 8,28 TL olan dolar, bugün 14,59 ile yeni bir rekor kırarken marketlerdeki fiyat etiketleri her geçen gün değişiyor, her şey pahalılaşıyor ve herhangi bir şeye erişme hedefimiz de giderek zorlaşıyor.

Döviz kuru rekor üstüne rekor kırarken, market fiyatları sürekli artmaya devam ederken bugün, Gazeteci Cüneyt Özdemir, ekonomide yeni bir standardı hayatımıza koydu. YouTube’da Dipnot TV adlı kanalda yayın yapan Cüneyt Özdemir, artık döviz kuru yerine marketlerdeki tuvalet kağıtlarının kurunu takip etmeye başladı.


Cüneyt Özdemir’in paylaşımı:

Tuvalet kağıdı kurundaki son duruma göre 32’li tuvalet kağıdı 131,50 TL’ye, 16’lı tuvalet kağıdı 87,50 TL’ye, 9’lu tuvalet kağıdı 32,90 TL’ye ve 4’lü tuvalet kağıdı 11,96 TL’ye ulaştı. Fakat piyasalardaki (marketler) tuvalet kağıtlarının fiyatları arasında çeşitli değişimler de gözüküyor. Değişimin en temel nedeniyse elbette marka ve ürün kalitesi.

Eskiden buraya dolar yazardık”

Son fiyatları Özdemir şöyle açıkladı:

“32’li tuvalet kağıdı 131 lira 50 kuruş. 16’lı tuvalet kağıdı 87 lira 50 kuruş. 9’lu tuvalet kağıdı 32 lira 90 kuruş. 4’lü tuvalet kağıdı 11 lira 96 kuruş. Eskiden buraya dolar yazardık. Artık onları yazmaya gerek yok. Değiştikçe de güncelleyin. tuvalet kağıdı fiyatlarına bakalım. Türkiye ekonomisinin ne duruma geldiğini görmek için.  Yakında bunlar da yasaklanır. Görürsünüz, yakında ekonomiyi konuşmak yasaklanırsa hiç şaşırmayın. Mesele geçinmek değil tuvalet kağıdını alabilmek.”


“Acaba tuvalet kağıdına mı yatırım yapsak?”

“Acaba tuvalet kağıdına mı yatırım yapsak? Bir işe girelim yani. Al para sayma makinasını al. Napıyoruz tuvalet kağıdına giriyoruz. İzahı olmayan durumların mizahı olur diye yazmışlar. Benim fotoğrafımı koymuşlar. Tam da demek istediğimiz bu.

Ben şimdi bu durumu yabancı bir arkadaşıma nasıl anlatayım?

Ben şimdi bu durumu yabancı bir arkadaşıma nasıl anlatayım kardeşim? ‘Tuvalet kağıdını sizin kur belirliyor’, ‘Nasıl yani?’, ‘Değişiyor yani, akşama kadar değişebilir’.”

Acınacak halimize güldüğümüz bir başka günde de yapılan bu paylaşım, elbette sosyal medyada yeni bir gündem oluşturmayı başardı.


İşte Cüneyt Özdemir’in paylaştığı o video:

Türk Lirası, kaleşnikofla merkez bankası yöneten Taliban’ın afganisi karşısında yüzde 29 değer kaybetti!