Sigaraya zam geldi mi? Sigara zammı güncel fiyatlar

Zam furyası devam ederken sosyal medyada yayılan ‘sigaraya 5 lira zam geldi’ haberleri gündemde. Sigara zammı ne kadar oldu? Hangi sigaranın fiyatı ne kadar? İşte güncel fiyat listesi…

sigaraya zam

Milyonlarca sigara tüketicisi, yeni sigara zammı sonrası son fiyatları araştırıyor. Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, sigaraya gelen zamlar hakkında açıklamalarda bulundu. Peki, sigaraya ne kadar zam geldi?

İşte 7 Aralık 2021 güncel sigara fiyatları…

Dün sosyal medyada birçok kişinin iddia ettiği sigara zammı olayının detayları araştırılıyor. Sağlığa zararlı olduğu bilinen sigaranın kullanıcısı ülkemizde maalesef milyonları buluyor. Artan dolar fiyatları sonrası her şeye olduğu gibi sigaraya da zam geleceği konuşuluyor.


Sigaraya zam geldi mi?

Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;

‘Sigaraya maliyet ve kur zammı geldi Royal Tobacco ürünlerine 2 TL zam geçişi oldu diğer firmalar Pm,Jtı ve Bat zamları bekleniyor’ dedi.


7 Aralık 2021 Güncel Sigara Fiyatları:

Philip Morris grubu

  • Marlboro Edge: 17 TL
  • Marlboro Touch: 18 TL
  • Marlboro: 19 TL
  • Parliament: 19,50 TL

“5 lira zam geldi haberleri doğru değil”

“5 TL zam geldi” haberleri dün sosyal medyada yayılmış, Philip Morris grubu sigaralarının zamlı fiyatları olduğu iddia edilen görseller paylaşılmıştı. Bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmazken 5 lira zam da henüz uygulanmadı.


Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, “Sigaraya zam gelmedi arkadaşlar paylaşılan liste doğru liste değildir.” ifadelerini kullandı.

İkinci el araba satın almadan önce bu uyarılara dikkat!