Sigaraya zam geldi mi? Sigara zammı güncel fiyatlar

Zam furyası devam ederken sosyal medyada yayılan ‘sigaraya 5 lira zam geldi’ haberleri gündemde. Sigara zammı ne kadar oldu? Hangi sigaranın fiyatı ne kadar? İşte güncel fiyat listesi…

sigaraya zam

Milyonlarca sigara tüketicisi, yeni sigara zammı sonrası son fiyatları araştırıyor. Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, sigaraya gelen zamlar hakkında açıklamalarda bulundu. Peki, sigaraya ne kadar zam geldi?

İşte 7 Aralık 2021 güncel sigara fiyatları…

Dün sosyal medyada birçok kişinin iddia ettiği sigara zammı olayının detayları araştırılıyor. Sağlığa zararlı olduğu bilinen sigaranın kullanıcısı ülkemizde maalesef milyonları buluyor. Artan dolar fiyatları sonrası her şeye olduğu gibi sigaraya da zam geleceği konuşuluyor.


Sigaraya zam geldi mi?

Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;

‘Sigaraya maliyet ve kur zammı geldi Royal Tobacco ürünlerine 2 TL zam geçişi oldu diğer firmalar Pm,Jtı ve Bat zamları bekleniyor’ dedi.


7 Aralık 2021 Güncel Sigara Fiyatları:

Philip Morris grubu

  • Marlboro Edge: 17 TL
  • Marlboro Touch: 18 TL
  • Marlboro: 19 TL
  • Parliament: 19,50 TL

“5 lira zam geldi haberleri doğru değil”

“5 TL zam geldi” haberleri dün sosyal medyada yayılmış, Philip Morris grubu sigaralarının zamlı fiyatları olduğu iddia edilen görseller paylaşılmıştı. Bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmazken 5 lira zam da henüz uygulanmadı.


Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, “Sigaraya zam gelmedi arkadaşlar paylaşılan liste doğru liste değildir.” ifadelerini kullandı.

İkinci el araba satın almadan önce bu uyarılara dikkat!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.