Benzin ve motorine indirim geldi: İşte güncel fiyatlar

Benzin ve motorin fiyatlarında üst üste 3 gün indirim geldi. İşte Ankara, İzmir ve İstanbul’da güncel LPG, benzin ve motorin fiyatları…

benzin indirim

Geçtiğimiz hafta üst üste gelen zamların ardından brent benzin varil fiyatlarında yaşanan sert düşüşle birlikte benzin ve mazot fiyatları da düşüşe geçti.

Geçtiğimiz hafta gelen zammın geri alınmasının ardından benzin ve mazot fiyatlarına bugün itibarı ile bir indirim daha geldi.


17 Mart 2022 itibariyle benzine 62 kuruş, motorine ise 1 lira indirim geldi. Önceki gün de fiyatlar benzinde 1 lira 76 kuruş, motorinde 93 kuruş indirilmişti.

İndirim pompa fiyatlarına yansırken, akaryakıtta 3 gün üst üste fiyat düşüşü gerçekleşmiş oldu.

İndirim sonrası güncel fiyatlar şöyle:

İndirim sonrası motorinin litre fiyatı İstanbul’da 18.72 TL’ye, Ankara ve İzmir’de 18.81 TL’ye düştü.

Benzin litre fiyatı ise İstanbul’da 18.10 TL’ye, İzmir ve Ankara’da 18.2 TL’ye indi.

EPDK Başkanı Yılmaz’dan akaryakıt fiyatı açıklaması

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Yılmaz’ın çağrısı üzerine akaryakıt sektörünün dağıtım ve bayii dernek temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantı sona erdi.

Toplantının ardından yapılan açıklamada ‘tavan fiyat’ uygulamasının yeniden gündeme gelebileceği bildirildi. Rusya-Ukrayna savaşının patlak vermesi ile petrol fiyatlarında yaşanan yükseliş akaryakıta zam olarak yansımış, EPDK ve Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) arasında tartışmanın fitilini ateşlemişti.


Karşılıklı açıklamaların ardından, EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunulmuş, EPGİS de sosyal medya üzerinden yaptığı akaryakıt fiyatı duyurularına ara vermişti

Bakan Nebati’den yabancı yatırımcılara: Bürokrasiyi alaşağı ederiz, mevzuatı da değiştiririzİndigo Dergisi’ni Facebook, Twitter, Instagram ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz!