İstanbul’da bir lokanta içi boş dürüm satmaya başladı!

İstanbul’da bir esnaf, “Amacımız öğrenciyi doyurmak. Üzülerek böyle bir şey yapıyoruz” diyerek içi boş dürüm satmaya başladıklarını açıkladı.

içi boş dürüm

Video aşağıda Vatandaş, özellikle öğrencilerin rağbet gösterdiği 10 liralık etsiz dürümü öğrenince iktidarı kınadı. “Baklava, mantı, tost hepsi boş. Millete yazık” dedi.

Ekonomik kriz, her geçen gün etkisini daha fazla hissettiriyor. Halkın alım gücünün düşmesi sonucu satışları neredeyse sıfırlanan esnaf ise çözüm üretmeye çalışıyor. Boş baklava, tost ve içsiz köfteden sonra şimdi de boş dürüm ortaya çıktı. Genellikle öğrencilerin tercih ettiği boş döner, ayranla birlikte 10 lira…


SÖZCÜ TV İstanbul Bakırköy’de vatandaşa ‘boş ürünler gelişmesini’ sordu. Tepkileri şöyle oldu:

■ Soner Cambaz: Hayat boş oldu zaten. İçimizi boşalttılar. Mevcut yönetim hayat sevincimizi elimizden aldı. Dışarıda yemek yemek lüks oldu.

■ Songül Temur: Hani Kemal Sunal’ın bir filmi var ya; tavuğun suyuna camdan ekmek banıyor, o hesap olduk…

■ Taner Taşkın: Şu an böyleyse artık ileride içi boşu bırakın, lavaş bile vermeyecekler. Seçimlerde göstereceğiz. Makarna bile alamıyoruz.

■ Hivda Kaplan: En dibe vurduk maddi olarak. Hiç kimse hiçbir şey alamıyor. Mecburen boş döner yiyor insanlar.

■ Mehmet Deniz Çam: Ekim ayında tükettiğim yemeklerin ortalama fiyatı 30 liraydı. Alım gücümüz gerçekten yüzde 100 düştü.


■ Sebire Erhan: Her şeye zam geldi. Artık biz ölelim… İçimi dökmek istiyorum ama içeride yatmaya korkuyorum. Böyle olacağı hiç aklıma gelmezdi ama bak ne durumlara geldik 20 senedir.”

Domates fiyatı gündemde: Son 7 yılın rekoru kırıldı!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.