Tansu Çiller iddiası gündemde: “Ekonomide dümenin arkasındayım, Nebati beni sık sık ziyaret ediyor”

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, yeniden aktif siyasete dönmeyi düşünen Tansu Çiller ile ilgili çok çarpıcı iddiaları köşesine taşıdı. Çiller’in avukatı yaptığı açıklamada iddiaların tümüyle gerçek dışı olduğunu belirtti.

Tansu Çiller nebati

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, bugünkü köşesinde eski Başbakan Tansu Çiller’in yakın çevresi ile yaptığını iddia ettiği sohbetleri taşıdı. “Teyitli bilgi” diyen Takan, Çiller’in Ankara’da ekonomi kurmayları ile yapılan toplantılara katıldığını söylediğini aktardı.

Ahmet Takan’ın yazısından ilgili bölüm şöyle:


Tekrar, aktif siyaset sahnesine dönmeye pek hevesli olan saray destekçisi Tansu Çiller, yakın çevresi ile sohbetlerinde şöyle diyormuş:

“Ekonomi konusunda dümenin arkasında ben varım. Maliye Bakanı Nureddin Nebati sık sık beni ziyaret ediyor ve fikirlerimi alıyor. Ankara’da ekonomi kurmaylarıyla yapılan toplantılara da katılıyorum.”

Dahası var!.. Bir ara, Tansu Çiller’in parti kurarak veya mevcut küçük partilerden birinin başına geçerek aktif siyasete soyunacağı konuşuluyordu. Hanımefendi, hevesinde hâlâ ısrarcıymış. Diyormuş ki; “Parti kurma fikrinde ısrarlıyım. Benim halkıma vereceklerim var.”

Kulis bilgisinin teyitli olduğunun altını kırmızı ile çizdikten sonra  takdiri, sulu-kuru-gazlı-elektrikli ve bunlar gibi dünya üzerinde var olan her şeyden zamkolik hale gelen sayın ahalimize bırakıyorum!..”

Cevap hakkı – Güncelleme: 05 Haziran 2022 TSİ 19:18

Tansu Çiller’in avukatından açıklama: Tümüyle gerçek dışıdır

Tansu Çiller’in avukatı Avukat Dilek Özaşık şu açıklamayı yaptı:


— Müvekkilim E. Başbakan Prof. Dr. Tansu Çiller’in şahsıyla ilgili olarak yer alan “ekonomi dümeninin arkasında olduğu, Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Nurettin Nebati tarafından sık sık ziyaret edildiği, Ankara’da ekonomi kurmaylarıyla yapılan toplantılara katıldığı” yönündeki iddiaların tamamı, tümüyle gerçek dışıdır. • Başbakan Prof. Dr. Tansu Çiller Vekili Av. Dilek Özaşık

İstanbul Finans Merkezi’ne vergi muafiyeti geliyor