Resimde ilk ne görüyorsun? Gerçekçiliği ortaya çıkaran kişilik testi

Resimde ilk ne görüyorsunuz? Gitar mı, ay ışığı mı yoksa ilk ay ışığı izleyen çifti mi gördünüz? Bu kişilik testi, gerçekçiliğini ortaya çıkarıyor…

kişilik testi

Resimde ilk ne görüyorsun? Gerçekçiliği ortaya çıkaran kişilik testi

Kişilik testleri karakterinizdeki gerçek özellikleri ortaya çıkarırken aynı zamanda hayata bakış açınızda sizi hangi duyguların etkilediğini de söylüyor. Bu kişilik testinde olaylara ne kadar gerçek gözüyle baktığınızı öğreneceksiniz. Resme bakın ve gözünüze çarpan ilk şeyi seçin…


İnsanın gerçekte kim olduğunu bilmesi her zaman mümkün değil. Örneğin, aşık olduğunuzda duygusallığınızla ilgili farklı şeyler öğrenirsiniz, sinirlendiğinizde öfkenizi nasıl yönettiğinizi görürsünüz. Yani her duygu karakterinizdeki farklı kişilik özelliklerinizi ortaya çıkarır. Dolayısıyla karakterinizdeki gerçeklerle yüzleşirsiniz.

İşte gerçeklik ölçen kişilik testinin analizi:

Gitar

Hayal gücü yüksek ve yetenekli birisiniz. Fakat her olaya iyimser bakmanız olayların perde arkasını, gerçek kısmını görmenizi engelliyor. Şunu kabul edin herkes sizin gibi düşünceli değil. Detayları görmeniz için sorgulamanız gerek.

Ay ışığı

Resimde ilk gözünüze çarpan dolunaysa siz daima geleceğe odaklı birisiniz ve gerçekleri örtbas etmeyi sevmiyorsunuz. Sizin için doğrular er ya da geç ortaya çıkacaktır. Belirsiz ve plansız şeyleri sevmiyorsunuz. Siz hep önünü görmeye çalışan ve gözünün gördüğünden başkasına inanmamaya çalışan birisiniz.

Ay ışığı izleyen çift


Resimde ilk gözünüze çarpan oturan çift olduysa siz duygusal birisiniz. Gerçekçisiniz ama duygularınız bazen buna engel oluyor.

Resimde ilk gördüğünüz şey kişilik özelliklerinizi açığa çıkarıyor! || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.