Resimde ilk ne görüyorsun? Gerçekçiliği ortaya çıkaran kişilik testi

Resimde ilk ne görüyorsunuz? Gitar mı, ay ışığı mı yoksa ilk ay ışığı izleyen çifti mi gördünüz? Bu kişilik testi, gerçekçiliğini ortaya çıkarıyor…

kişilik testi

Resimde ilk ne görüyorsun? Gerçekçiliği ortaya çıkaran kişilik testi

Kişilik testleri karakterinizdeki gerçek özellikleri ortaya çıkarırken aynı zamanda hayata bakış açınızda sizi hangi duyguların etkilediğini de söylüyor. Bu kişilik testinde olaylara ne kadar gerçek gözüyle baktığınızı öğreneceksiniz. Resme bakın ve gözünüze çarpan ilk şeyi seçin…


İnsanın gerçekte kim olduğunu bilmesi her zaman mümkün değil. Örneğin, aşık olduğunuzda duygusallığınızla ilgili farklı şeyler öğrenirsiniz, sinirlendiğinizde öfkenizi nasıl yönettiğinizi görürsünüz. Yani her duygu karakterinizdeki farklı kişilik özelliklerinizi ortaya çıkarır. Dolayısıyla karakterinizdeki gerçeklerle yüzleşirsiniz.

İşte gerçeklik ölçen kişilik testinin analizi:

Gitar

Hayal gücü yüksek ve yetenekli birisiniz. Fakat her olaya iyimser bakmanız olayların perde arkasını, gerçek kısmını görmenizi engelliyor. Şunu kabul edin herkes sizin gibi düşünceli değil. Detayları görmeniz için sorgulamanız gerek.

Ay ışığı

Resimde ilk gözünüze çarpan dolunaysa siz daima geleceğe odaklı birisiniz ve gerçekleri örtbas etmeyi sevmiyorsunuz. Sizin için doğrular er ya da geç ortaya çıkacaktır. Belirsiz ve plansız şeyleri sevmiyorsunuz. Siz hep önünü görmeye çalışan ve gözünün gördüğünden başkasına inanmamaya çalışan birisiniz.

Ay ışığı izleyen çift


Resimde ilk gözünüze çarpan oturan çift olduysa siz duygusal birisiniz. Gerçekçisiniz ama duygularınız bazen buna engel oluyor.

Resimde ilk gördüğünüz şey kişilik özelliklerinizi açığa çıkarıyor! || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram