Benzinin ardından motorine de zam geliyor

Benzinin litresine 17 Ocak tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 67 kuruşluk zam yapıldı. Motorine de zam yolda…

benzin motorin

Uluslararası ürün fiyatlarında yaşanan artışın ardından benzin fiyatlarına da zam yapıldı.

İlk olarak indirim yapılan ardından iki kez zamlanan benzinin litre fiyatı 19,70 TL’ye çıktı.


Motorine de zam geliyor

Ayın ilk yarısında fiyat değişimi göstermeyen motorine bu gece yarısından itibaren 1,05 TL zam yapılması bekleniyor. İstanbul’da litresi 22,12 TL olan motorinin litre fiyatı 23,17 TL’ye çıkmış olacak.

Fiyatlar neden yükseliyor?


Yurt içi akaryakıt fiyatları küresel petroldeki seviyeler ve dolar kurundaki değişime göre belirleniyor. Dolar kurunda belirgin bir artış yok, fiyat 18,80 civarında. Ancak petrol fiyatları son haftada yükselişe geçti. Ham petrol 80 dolara yaklaşırken Brent petrol ise 85 dolar yakınında işlem görüyor. Petrol fiyatlarındaki yükseliş akaryakıt fiyatlarının da zamlanmasına neden oluyor.

Güncel akaryakıt fiyatları:

  • Benzin: Dün yapılan son zamla fiyat 19,70 TL’ye yükseldi.
  • Motorin: 22,12 TL ve bugün yapılması beklenen 1,05 TL zamla fiyat 23,17 TL’ye yükselmiş olacak.
  • Otogaz: 10,2 TL.

Aidata kira gibi zam: Site sakinleri ayaklandı!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.